pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Estetyka współczesna. Panorama ogólna

Autor książki:

Mario Perniola

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788324234721
ISBN: 978-83-2423-472-1
Data: 2019-02-08
23.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Nie zwykło się uważać wieku XX za epokę estetyki, a mimo to w żadnym innym okresie historycznym w świecie Zachodu nie powstało tyle ważnych tekstów o estetyce. [...] Stawiła ona czoło największym problemom dotyczącym egzystencji jednostki i wspólnoty, rozmyślała nad sensem istnienia, upowszechniała śmiałe utopie społeczne i angażowała się w kwestie życia codziennego, rozpoznawała niuanse poznawcze. [...] Niewątpliwie: estetyka jest także skrycie obecna i aktywna w biopolityce, w medioznastwie, w epistemologii i w teorii komunikacji".

fragment Wstępu
Mario Perniola (1941-2018) był filozofem, eseistą, historykiem sztuki współczesnej i pisarzem. Był profesorem zwyczajnym na uniwersytecie w Tor Vergata (Rzym) i redaktorem naczelnym czasopisma "Agalma". Jako filozof zajmował się teorią sztuki i estetyką, w szczególności interesowały go awangardy, sytuacjonizm, postmodernizm. Jego prace o estetyce posthumanizmu i komunikacji w erze nowych mediów należą już do klasyki refleksji nad doświadczeniem estetycznym współczesności. Uczeń Pareysona, kolega Eco i Vattimo, osobiście zaprzyjaźniony z Guy Debordem i Pierre m Klossowskim, Mario Perniola był niewątpliwie jednym z protagonistów myśli europejskiej ostatnich dziesięcioleci.

Książka "Estetyka współczesna. Panorama ogólna" - Mario Perniola - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2018 r. Cena 23.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.