pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Empedokles filozof lekarz i mag. Przyczynek do jego zrozumienia i oceny

Autor książki:

Henryk Jakubanis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Rok wyd.: 2024
Oprawa: twarda
Ilość stron: 104 s.
EAN: 9788366941717
ISBN: 978-83-66941-71-7
Data: 2024-04-02
28.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wartość tekstu Jakubanisa polega przede wszystkim na tym, że daje bardzo dobry wgląd w metodę interpretacji historyczno­-filozoficznej przełomu wieków, ale także wskazuje słabości obowiązującego paradygmatu heglowskiego i próbuje wskazać nową optykę interpretacyjną. Z tej perspektywy książka jest ciekawym zapisem myśli filozoficzno-historycznej końca XIX i początku XX w., ze wszystkimi jej zaletami i wadami.

z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Zbigniewa Nerczuka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika)
Monografia Henryka Jakubanisa na temat Empedoklesa, wydana w języku rosyjskim w 1906 r. i nigdy nie tłumaczona na język polski, jest jak cenny list w butelce, który po niemal dwunastu dekadach dotarł na nasz brzeg. Jest to najważniejsze studium naukowe tego wybitnego polsko-litewskiego klasycysty, pośród nielicznych do dziś monografii poglądów Empedoklesa egzegetyczna perełka, która zamierzona jako szkic wprowadzający do myśli Empedoklesa, jest zarazem obrazowym, empatycznym wprowadzeniem do filozofii presokratejskiej, z wyraźnym przesłaniem dla późniejszych pokoleń, czyli dla nas.

z recenzji wydawniczej dr hab. Doroty Zygmuntowicz (Polska Akademia Nauk)

Książka "Empedokles filozof lekarz i mag. Przyczynek do jego zrozumienia i oceny" - Henryk Jakubanis - oprawa twarda - Wydawnictwo Antyk Marek Derewiecki. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2024 r. Cena 28.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.