pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Emocjonalność studentów cz. 1

Autor książki:

Katarzyna Tomaszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 358 s.
Wymiar: 152x240 mm
EAN: 9788377204634
ISBN: 978-83-7720-463-4
Data: 2020-08-21
34.48  34.88  0.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Problematyka wyczerpania sił jest obecna w literaturze psychologicznej od wielu lat, ale spór wokół jego definicji, kategorii diagnostycznej, przyczyn czy następstw nadal nie został rozstrzygnięty. Badacze zgadzają się jednak, że doświadczanie wypalenia wiąże się z wysokim ryzykiem zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak: depresja, zaburzenia lękowe czy większa podatność na uzależnienia od substancji psychoaktywnych i nowoczesnych technologii. Dopiero od niedawna zauważono, że zjawisko to pojawia się również w grupach dzieci, młodzieży i studentów, w kontekście przeciążenia fizycznego i psychicznego obowiązkami szkolnymi lub akademickimi. Zwraca się tu uwagę na silne stresory, z jakimi zmagają się przez cały okres edukacji osoby w wieku rozwojowym.
Niniejsze opracowanie ma na celu przybliżenie zarówno aktualnego stanu wiedzy na temat tego zespołu objawów, jak również ukazania mechanizmów, które powodują, że młodzi i pełni zapału do nauki ludzie w trakcie jej trwania tracą energię do nabywania wiedzy i zaczynają postrzegać ją jako bezwartościową i nieprzydatną; stają się zniechęceni, apatyczni i nieszczęśliwi. Często zaś rezygnują z kontynuacji kształcenia na wyższych jego etapach, tym samym tracąc szansę na rozwój posiadanych potencjałów i zdolności oraz realizację wcześniejszych marzeń życiowych.

Książka "Emocjonalność studentów cz. 1" - Katarzyna Tomaszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 358 stron i została wydana w 2020 r. Cena 34.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]