pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ekonomia sportu zagadnienia metodologiczne i wybrane doświadczenia

Autor książki:

Artur Grabowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301209148
ISBN: 978-83-01-20914-8
Data: 2019-12-16
54.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W książce Autor przedstawia genezę i rozwój ekonomii sportu (jako subdziedziny ekonomii), ujmuje zagadnienie statystycznie (na licznych przykładach z rynku sportowego), ekonomiczno-społecznie, wskazuje wymiar gospodarczy oraz metodologię tworzenia sportowego PKB. Prowadzi rozważania na temat znaczenia ryzyka w działalności sportowej.

Dzięki publikacji poznamy sytuację ekonomiczną profesjonalnych klubów piłkarskich zrzeszonych w Ekstraklasie oraz główne problemy i zagadnienia wpływające na sytuację w polskiej piłce nożnej. Dowiemy się o źródłach finansowania działalności klubów piłkarskich z Niemiec, kwestiach sponsoringu sportu w odniesieniu do współpracy klubów z partnerami biznesowymi na terenie Niemiec. Autor przytacza także liczne przykłady konkretnych inicjatyw i projektów dotyczących edukacji, kultury i ochrony środowiska naturalnego.

W publikacji uwzględniono dostępne dane, opracowania i raporty, które pozwoliły na przedstawienie obrazu ekonomicznego sportu profesjonalnego. Zebrany materiał jest efektem wieloletniej pracy naukowo-badawczej w obszarze nauk społecznych.

Książka "Ekonomia sportu zagadnienia metodologiczne i wybrane doświadczenia" - Artur Grabowski - oprawa Miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2019 r. Cena 54.53 zł. Zapraszamy na zakupy!