pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ekonomia dla studentów studiów technicznych

Autor książki:

Marta Czyż

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Redakcja Wydawnictw AGH
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
EAN: 9788366016101
ISBN: 978-83-6601-610-1
Data: 2021-12-28
37.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja syntetycznie ujmuje najważniejsze zagadnienia współczesnej ekonomii. Część poświęcona mikroekonomii przedstawia genezę, kluczowe pojęcia ekonomii, istotę gospodarki towarowo-pieniężnej, teorię i analizę rynku, teorię zachowania konsumenta i producenta, teorię kosztów produkcji oraz znaczenie rynku finansowego w gospodarce rynkowej. Z kolei część poświęcona makroekonomii przybliża zagadnienia związane z rachunkiem dochodu narodowego, systemem bankowym współczesnej gospodarki, polityką pieniężną i fiskalną, czynnikami koniunktury gospodarczej, a także omawia problem bezrobocia i inflacji oraz problem wzrostu i rozwoju gospodarczego (w tym rozwoju zrównoważonego). Należy podkreślić, że autorzy często odwołują się do polskiej gospodarki, czego w wielu bardzo dobrych podręcznikach tłumaczonych z literatury światowej z przyczyn naturalnych po prostu nie ma.
Podręcznik ma charakter teoretyczno-empiryczny - każdy rozdział kończy się pytaniami podsumowującymi tematykę, a większość rozdziałów wzbogacają przykłady i zadania. Publikacja skierowana jest nie tylko do studentów studiów technicznych, prawniczych czy administracyjnych, ale również do pracowników i praktyków gospodarczych. (na podstawie recenzji)

Książka "Ekonomia dla studentów studiów technicznych" - Marta Czyż (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Redakcja Wydawnictw AGH. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2018 r. Cena 37.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.