pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Edukacja finansowa i inkluzja bankowa w realizacji koncepcji silver...
Tytuł książki:

Edukacja finansowa i inkluzja bankowa w realizacji koncepcji silver economy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788379694655
ISBN: 978-83-7969-465-5
Data: 2015-03-13
55.20  63.00  7.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Monografia dotyczy najważniejszych mechanizmów i uwarunkowań procesu włączania w system bankowy poprzez podnoszenie świadomości finansowej społeczeństwa. Ze względu na prognozowane trendy demograficzne, prowadzące do zjawiska starzenia się społeczeństwa, Autorzy koncentrują się na wybranym elemencie koncepcji silver economy, jakim jest aktywne uczestnictwo osób w wieku powyżej 50. roku życia w życiu społecznym, warunkowane świadomym i odpowiedzialnym korzystaniem z dostępnych produktów i usług finansowych.

Diagnoza skali wykluczenia finansowego i poziomu wiedzy finansowej pozwoliła na wskazanie zależności między posiadaną wiedzą (zarówno teoretyczną, jak i praktyczną) a zakresem włączenia w system finansowy (w tym zwłaszcza bankowy). Analiza dostępności i atrakcyjności ofert bankowych dedykowanych osobom z segmentu 50+ oraz przegląd i ocena działań prowadzonych na rzecz zwiększenia wiedzy finansowej były podstawą do sformułowania rekomendacji pod adresem instytucji sektora bankowego oraz organizacji rządowych i pozarządowych, które mogą przyczynić się do wzmacniania kompetencji finansowych konsumentów powyżej 50. roku życia.

Autorami książki są pracownicy Katedry Bankowości Uniwersytetu Łódzkiego. Monografia jest efektem badań prowadzonych w ramach działalności statutowej oraz projektu "Włączenie bankowe" jako kluczowy standard w realizacji koncepcji silver economy w województwie łódzkim, finansowanego przez Bank Zachodni WBK w ramach programu Santander Universidades.

Książka "Edukacja finansowa i inkluzja bankowa w realizacji koncepcji silver economy" - Iwa Kuchciak, Marika Świeszczak, Krzysztof Świeszczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2014 r. Cena 55.20 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Iwa Kuchciak, Marika Świeszczak, Krzysztof Świeszczak - autor m.in.:
Produkty podobne:
Financial reform and institution - okładka książki

Financial reform and institution...

Tadeusz Kowalski, Steve Letza (red.)
Mądre bogate dziecko - okładka książki

Mądre bogate dziecko

Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter