pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Dziesięć bram świata
książka:

Dziesięć bram świata

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788378234463
ISBN: 978-83-7823-446-3
Data: 2014-10-16
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Dziesięć bram świata - Tadeusz Biedzki - opis książki:

Autor podróżniczej książki Dziesięć bram świata zjeździł niemal cały Trzeci Świat i przeżył dramatyczne chwile. Spośród setek miejsc i dziesiątek zapierających dech w piersiach przygód - wybrał dziesięć, które wywarły na nim największe wrażenie.

Zabiera czytelnika na krańce świata pokonując granice, których nie ma na mapach. Dociera na Jawę, by towarzyszyć górnikom wydobywającym w skrajnie niebezpiecznych warunkach siarkę z dna czynnego wulkanu. Przenosi się do Indii, gdzie atakuje go nożownik i spotyka przerażających żebraków oraz świętych mężów. Płynie po Amazonce, przedziera się przez dżunglę i poznaje niezwykłego Indianina. W Boliwii unika śmiertelnie niebezpiecznego więzienia przedostając się przez zieloną granicę do Peru, by uczestniczyć tam w krwawej ofierze potomków Inków. W afrykańskim Mali szuka zaginionego podczas wojny przyjaciela, a w dolinie rzeki Omo w Etiopii poznaje dzikie plamiona, których za kilka lat nie będzie, by potem uciekać stamtąd przed powodzią, w której ginie siedemset osób. W Betlejem pomaga ranionej przez izraelskich żołnierzy pięknej palestyńskiej dziewczynie, a dwa lata później poznaje w Damaszku jej ojca, syryjskiego terrorystę. W Stambułu podczas trzęsienia ziemi wali się hotel, w którym mieszka, w Kurdystanie opowiada mu o swoim życiu stary bojownik kurdyjski, który nienawidzi Turków, a w Nikozji poznaje skrzywdzonego przez los cypryjskiego Turka, który nienawidzi Greków.

Jest to książka o świecie, w którym natura, historia, nędza, okrucieństwa i wojny kształtują losy i charaktery ludzi. A równocześnie cudowna pięknem opisanych bohaterów, pełna emocji i wydarzeń nie z tej ziemi. Kiedy się ją kończy, fascynacja łączy się z ulgą, że żyjemy tu, a nie tam.

Książce patronuje radiowa Trójka, która przyznała jej Trójkowy Znak Jakości, a Michał Ogórek, Michał Nogaś z Trójki i Marek Czyż z TVP Info ocenili ją entuzjastycznie. Ogórek: Po lekturze książki Biedzkiego jesteśmy bardziej zaciekawieni światem niż przed nią. Czyż: Już dawno nikt nie zabrał mnie w podróż, z której tak bardzo nie chciałem wracać. Nogaś: Lektura książek Biedzkiego to odkrywanie świata na nowo.

Książka „Dziesięć bram świata” - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dziesięć bram świata"
Tadeusz Biedzki - autor m.in.:
Zabawka Boga (CD mp3) - pudełko audiobooku
Zabawka Boga (CD mp3) Tadeusz Biedzki;
Ostatnie srebrniki - pudełko audiobooku
Ostatnie srebrniki Tadeusz Biedzki;
Ostatnie srebrniki - okładka książki
Ostatnie srebrniki Tadeusz Biedzki;
Zabawka Boga (mp3) - pudełko audiobooku
Zabawka Boga (mp3) Tadeusz Biedzki;
W piekle eboli - okładka książki
W piekle eboli Tadeusz Biedzki;
Zabawka Boga - okładka książki
Zabawka Boga Tadeusz Biedzki;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zabawka Boga - okładka książki
Zabawka Boga Tadeusz Biedzki