pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dzienniki więzienne

Autor książki:

Jeffrey Archer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 800 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788380622623
ISBN: 978-83-8062-262-3
Data: 2018-01-22
Cena wydawcy: 59.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Autor bestsellerów za więziennym murem!
W 2001 roku Jeffrey Archer został skazany na cztery lata więzienia za krzywoprzysięstwo i utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości - proces był echem skandalu z roku 1987, kiedy Archer walczył w sądzie z gazetą "The Daily Star", która oskarżyła go o korzystanie z usług prostytutki.

Pisarz nie byłby sobą, gdyby czasu w więzieniu - ostatecznie dwóch lat z zasądzonych czterech - nie poświęcił na stworzenie nowego dzieła. Już pierwszego dnia zaczął prowadzić dziennik. Opisywał swoje doświadczenia z poznawania zupełnie mu obcego świata, kontakty z innymi więźniami, procedury, zdarzenia, przelewał na papier własne refleksje. Tak powstały Dzienniki więzienne - w trzech częściach, odpowiadających zakładom, w których odsiadywał wyrok: od najcięższego Belmarsh - Piekła, przez łagodniejsze Wayland - Czyściec, po więzienie otwarte North Sea Camp - Niebo.

Zagłębianie się w Dzienniki więzienne Archera to jak wejście w zaklęty krąg na co dzień zamknięty przed naszymi oczami.

Archer odmalowuje smętny, ale jakże prawdziwy obraz życia codziennego za murami więzienia. To bardzo sugestywna, wzbudzająca niepokój książka - lepsza niż wszystkie akademickie i polityczne rozważania o losie uwięzionych. Ann Widdecombe, "New Statesman"

Książka "Dzienniki więzienne" - Jeffrey Archer - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 800 stron i została wydana w 2018 r.