pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Dziedzictwo kulturowo-historyczne regionu. Pedagogika mędzykulturowa...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Dziedzictwo kulturowo-historyczne regionu. Pedagogika mędzykulturowa i regionalna - aspekty wychowawcze

autor:

Marzena Chrost

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 258 s.
EAN: 9788377678732
ISBN: 978-83-7767-873-2
Data: 2014-06-04
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Dziedzictwo kulturowo-historyczne regionu. Pedagogika mędzykulturowa i regionalna - aspekty wychowawcze - Marzena Chrost - opis książki:

Procesy integracji kulturowej nie mogą nie interesować szkoły. Stają się one - jako część etnopedagogiki - szczególnym przedmiotem refleksji dydaktycznej i wychowawczej, ponieważ kształtują rozwój i procesy świadomości oraz tożsamości ucznia, wcześniej - przedszkolaka. W literaturze przedmiotu zakłada się kreowanie kilku nurtów rozwoju człowieka i jego kultury, od przedszkola i szkoły poczynając: nurt tradycji i kultury regionalnej, związany z nabywaniem tożsamości rodzinno-lokalno-parafialnej, nurt kultury narodowej materialnej i duchowej, bazujący na wybitnych osobistościach historii i dziejach narodowych, jednoczących wydarzeniach i wspólnych losach, nurt kultury państwowej, oparty na historii i wkładzie Polski w historię państwa i prawa oraz nurt międzykulturowy, nurt dialogu kulturowego i cywilizacyjnego, kreujący właśnie tożsamość pogranicza - wielopłaszczyznową i wielopoziomową. Nie trzeba nikogo przekonywać, iż wszystkie te nurty podejmowane są przez współczesną szkołę w Polsce, Czechach, Słowacji i Niemczech, a wymiary poszczególnych aspektów tych zagadnień podjęte zostały w niniejszym tomie. (Ze Wstępu)

Książka „Dziedzictwo kulturowo-historyczne regionu. Pedagogika mędzykulturowa i regionalna - aspekty wychowawcze” - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM.

Książka posiada 258 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dziedzictwo kulturowo-historyczne regionu. Pedagogika mędzykulturowa..."