pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Dziecko i dorosły w koncepcji pedagogicznej Marii Montessori - teoria...
książka:

Dziecko i dorosły w koncepcji pedagogicznej Marii Montessori - teoria i praktyka

Dane szczegółowe:
Producent: Palatum
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
EAN: 5907799617226
ISBN: 5907799617226
Data: 2019-02-08
Cena wydawcy: 18.75 złpozycja niedostępna

Dziecko i dorosły w koncepcji pedagogicznej Marii Montessori - teoria i praktyka - Barbara Surma - opis książki:

To co budziło tak wielkie zainteresowanie w metodzie Montessori, nazwano odkryciem dziecka lub inaczej kluczem do dziecka. Analizując koleje pierwszego wydania "Il metodo", trzeba stwierdzić, że Maria Montessori wielokrotnie dokonywała zmian w swej metodzie. Świadczy to o ciągłej potrzebie badania rozwoju dziecka i szukania nowych możliwości jego odkrywania, sposobu jego uczenia się, nabywania różnych umiejętności, pamiętając jednak o zasadzie wolnego wyboru i własnej aktywności dziecka w przygotowanym otoczeniu. Dowodem na to, że spadkobiercy myśli pedagogicznej Marii Montessori podążają za dzieckiem, nie zatrzymują się na badaniach dokonanych w zeszłym stuleciu, jest niniejsza pozycja, której celem jest ukazanie, w jaki sposób pracuje się współcześnie z dziećmi, jak dziecko się uczy oraz jaka jest pozycja i rola nauczyciela montessoriańskiego w polskich placówkach.

Książka „Dziecko i dorosły w koncepcji pedagogicznej Marii Montessori - teoria i praktyka” - oprawa miękka - Wydawnictwo Palatum.

Książka posiada 168 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dziecko i dorosły w koncepcji pedagogicznej Marii Montessori - teoria..."