pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dzieci wygnane. Tułacze losy małych Polaków w czasie II wojny światowe (kieszonkowe)

Autor książki:

Monika Odrobińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 358 s.
Wymiar: 118x165 mm
EAN: 9788324079254
ISBN: 978-83-240-7925-4
Data: 2022-06-22
13.68  14.90  1.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:


Dzieci inaczej pamiętają wojnę
Dziewięcioletni Mirek, trzyletnia Ola, pięcioletni Romek, ośmioletnia Marysia. Dzieci rodzące się w bydlęcych wagonach w drodze na Syberię.

Dzieci umierające z zimna, pragnienia, wycieńczenia, wyrzucane z transportu na kolejowy nasyp.

Dzieci pracujące w tajdze przy wyrębie lasu, walczące o chleb.

Dzieci osierocone, którym przyszło odgrywać rolę matek i ojców dla swych młodszych sióstr i braci.

Dzieci odważne i niezłomne, które ocaliły siebie i bliskich z sowieckiego piekła. Przeszły z armią Andersa jej żołnierską odyseję, trafiły do Iranu, Afryki, Indii i Nowej Zelandii.

Polskie dzieci, którym wydarto dzieciństwo, pamiętają wojnę inaczej niż dorośli. Lektura ich wspomnień porusza, budzi sprzeciw wobec sowieckiego zbydlęcenia i podziw dla heroizmu małych Polaków.

Nie uciekaliśmy z kraju, ale do niego przez cały świat wracaliśmy. O polską niepodległość nasi żołnierze walczyli na wszystkich frontach. To byli więźniowie sowieckich łagrów i posiołków – wynędzniali, ale każdą drogą do Polski szli. Walczyli w nadziei, że wrócą do domu, na Kresy. Ich i nasza droga do domu usiana jest krzyżami – wśród nich nie ma krzyża mojego ojca. Ilu takich krzyży brakuje

Książka "Dzieci wygnane. Tułacze losy małych Polaków w czasie II wojny światowe (kieszonkowe)" - Monika Odrobińska - oprawa Miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 358 stron i została wydana w 2020 r. Cena 13.68 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]