pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Chrzest. Dar na całe życie

Autor książki:

Maria Campatelli

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 164 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788375800197
ISBN: 978-83-7580-019-7
Data: 2008-09-19
18.14  22.00  3.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Chrzest. Dar na całe życie - Maria Campatelli - opis książki:

Chrzest – sakrament, który w Kościele katolickim przyjmujemy jako małe dzieci, będąc tego zupełnie nieświadomi. Może to właśnie z tego powodu nie zastanawiamy się nad tym, jak ogromne znaczenie ma on dla naszego życia duchowego, naszego życia z Bogiem.
Maria Campatelli w swojej książce "Chrzest. Każdego dnia u źródeł nowego życia” zmusza nas do zmiany takiej postawy i pokazuje, że to niezwykłe wydarzenie, którego byliśmy bohaterem u progu naszego życia, ma zasadnicze znaczenie dla jego jakości w przyszłości.
"Przede wszystkim polecam ją tym, którzy zwykle nie biorą do ręki książek o treści teologicznej, ponieważ uważają, że są nieprzydatne, pisane tylko dla wtajemniczonych, ale mimo to szukają czegoś, co pomoże im myśleć teologicznie” – zachęca w przedmowie Marko Ivan Rupnik.
Lektura "Chrztu” uświadamia nam również, że nie możemy mówić o jakiejś jednej, normatywnej praktyce wtajemniczenia chrześcijańskiego, według ściśle określonej kolejności elementów ceremonii - na przestrzeni lat poszczególne Kościoły apostolskie określały bowiem nieco odmienne praktyki liturgii chrzcielnej. Źródłem tych różnic były przede dwa sposoby pojmowania chrztu: chrzest jako ponowne narodzenie oraz chrzest jako uczestnictwo w śmierci Chrystusa, aby narodzić się do nowego życia. Warto poznać oba te punkty widzenia, pamiętając jednocześnie, że sakrament chrztu to moment wejścia do wspólnoty Kościoła, który wyciska na naszym losie piętno i nadaje mu duchowego wymiaru.

Książka „Chrzest. Dar na całe życie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 164 stron i została wydana w 2008 r. Cena 18.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Chrzest. Dar na całe życie"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kościół w burzliwych czasach - okładka książki
Kościół w burzliwych czasach ks. Alfons J. Skowronek
Klucz do Biblii - okładka książki
Klucz do Biblii Wilfrid J. Harrington
O Bogu i człowieku - okładka książki
O Bogu i człowieku ks. Tomasz Jelonek
Produkty podobne:
Chrzest dla mojego dziecka - okładka książki
Chrzest dla mojego dziecka ks. Jorge Medina Estévez