pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Dyscyplina finansów publicznych. Podstawy i zakres odpowiedzialności....
książka:

Dyscyplina finansów publicznych. Podstawy i zakres odpowiedzialności. Seria: Sektor publiczny w praktyce

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788325572303
ISBN: 9788325572303
Data: 2015-01-07
pozycja niedostępna

Dyscyplina finansów publicznych. Podstawy i zakres odpowiedzialności.... - opis wydawcy:

Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych ponoszą nie tylko kierownicy jednostek, lecz także pracownicy, którym powierzono określone zadania.

Książka odpowiada m.in. na następujące pytania: jakie czynności należy podjąć w przypadku otrzymania informacji o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych od osób i podmiotów nieuprawnionych do złożenia zawiadomienia, jaki jest zakres odpowiedzialności za dopuszczenie do przedawnienia należności cywilnoprawnych, konsekwencje naruszenia zasady zaciągania zobowiązań, jak zarządzać płynnością finansową w jednostce, jak wydatkować środki publiczne, aby nie naruszyć dyscypliny finansów publicznych.

Zalety publikacji: - kompleksowe opracowanie dotyczące dyscypliny finansów publicznych z uwzględnieniem budżetu parcycypacyjnego, zamowień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usług i innych ważnycy zagadnień interesujących zarządzających jednostką sektora finansów publicznych..

- konkretny opis zakresu odpowiedzialności w JST z punktu widzenia danych stanowisk (wójt, główny księgowy, pracownik, któremu powierzono dany zakres obowiązków), - wskazówki dotyczące prowadzenia finansów w jednostce wedle ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Grupa docelowa: Kierownicy lub główni księgowi/skarbnicy wszystkich jednostek sektora finansów publicznych (zwłaszcza gminy i powiaty) Kierownicy lub główni księgowi podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych, którym przekazano do wykorzystania lub dysponowania środki publiczne, np. organizacje fundacje, stowarzyszenia, spółki z udziałem JST

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Wtorek, 19 Marca 2019 roku.