pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dymy nad Gdańskiem. Agonia Prus Zachodnich

Autor książki:

Leszek Adamczewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1 s.
EAN: 9788366989610
ISBN: 978-83-6698-961-0
Data: 2022-04-28
33.61  49.90  16.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Druga wojna światowa zaczęła się na Pomorzu Gdańskim i tu się skończyła, bo obóz koncentracyjny Stutthof Armia Czerwona wyzwoliła dopiero dwa dni po kapitulacji Trzeciej Rzeszy.

Leszek Adamczewski przedstawia kilkadziesiąt sensacyjnych epizodów z dziejów prowincji Danzig-Westpreussen (Gdańsk-Prusy Zachodnie). Opisuje, jak naprawdę wyglądały wydarzenia krwawej niedzieli w Bydgoszczy i produkcja mydła z ludzkiego tłuszczu. Przedstawia próbę przeprowadzenia zamachu na pociąg Adolfa Hitlera i tragiczny los reżysera filmu Titanic. Odwiedza poligon broni V-2 w Borach Tucholskich i gigantyczną fabrykę zbrojeniową na przedmieściach Bydgoszczy. Śledzi wojenne losy pomorskich skarbów kultury i ze szczątków informacji odtwarza tragiczny epizod z portu na Oksywiu w Gdyni z 9 października 1943 roku.

Leszek Adamczewski - poznański pisarz i dziennikarz, urodzony w Szczecinie. Autor blisko trzydziestu książek. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Replika, którego nakładem ukazały się między innymi opracowania poświęcone wojennym tajemnicom Dolnego i Górnego Śląska, Prus Wschodnich, Pomorza oraz Kraju Warty i Generalnego Gubernatorstwa. Adamczewski jest także autorem publikacji o niemieckich badaniach nad bronią atomową oraz o największych katastrofach w powojennej Polsce.

Książka "Dymy nad Gdańskiem. Agonia Prus Zachodnich" - Leszek Adamczewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 1 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.61 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]