pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zejście do piekła. Od Niederschlesien do Dolnego Śląska

Autor książki:

Leszek Adamczewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1 s.
EAN: 9788366989603
ISBN: 978-83-6698-960-3
Data: 2022-03-22
33.61  49.90  16.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Obszar Dolnego Śląska stał się podczas drugiej wojny światowej i w pierwszych miesiącach powojennych areną wielu tajemniczych i dramatycznych wydarzeń. Leszek Adamczewski zbiera i opisuje niektóre z nich - często tragiczne, ale i sensacyjne.

Autor zabiera czytelnika do Wschowy ogarniętej paniką wskutek zagrożenia atakiem Wojska Polskiego. Jest przewodnikiem po obozie koncentracyjnym Gross-Rosen i jego filiach. Prowadzi po licznych na Dolnym Śląsku podziemiach; razem z nim trafiamy na teren budowy kwatery głównej Hitlera.

W starych twierdzach Kłodzka i Srebrnej Góry szuka śladów ukrytych skarbów. Opisuje Jelenią Górę i Legnicę ostatnich dni wojny i pierwszych dni pokoju, gdy te niemieckie od wieków miasta obejmowali nowi gospodarze. Zagląda do hitlerowskiego żłobka w Wąsoszu. Przedstawia też wybrane epizody z wojennych losów Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem jego upadku podczas oblężenia Festung Breslau.

Leszek Adamczewski - poznański pisarz i dziennikarz, urodzony w Szczecinie. Autor blisko trzydziestu książek. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Replika, którego nakładem ukazały się między innymi opracowania poświęcone wojennym tajemnicom Dolnego i Górnego Śląska, Prus Wschodnich, Pomorza oraz Kraju Warty i Generalnego Gubernatorstwa. Adamczewski jest także autorem publikacji o niemieckich badaniach nad bronią atomową oraz o największych katastrofach w powojennej Polsce.

Książka "Zejście do piekła. Od Niederschlesien do Dolnego Śląska" - Leszek Adamczewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 1 stron i została wydana w 2021 r. Cena 33.61 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]