pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Dydaktyczny potencjał komiksu historycznego
książka:

Dydaktyczny potencjał komiksu historycznego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zin Zin Press
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 259 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788362449125
ISBN: 978-83-62449-12-5
Data: 2016-08-10
Cena wydawcy: 28.48 złpozycja niedostępna

Dydaktyczny potencjał komiksu historycznego - opis wydawcy:

Książka dr Bartłomieja Janickiego uświadamia jaką rolę w procesie edukacji na świecie pełnią komiksy i jak dochodzono do obecnego stanu rzeczy. Autor przedstawia zalety komiksu i opisuje sposoby w jaki może być stosowany przez nauczycieli i uczniów na szkolnych zajęciach – podpowiada także z jakich programów informatycznych skorzystać przy kreacji własnych komiksów. Przedstawia syntetyczny opis gatunków i podgatunków komiksu (a takim jest komiks historyczny), pokazuje jego specyfikę i poszukuje uniwersalnej definicji. Pokazuje wreszcie jak komiksy wykorzystywane są w procesach edukacyjnych w polskich szkołach i jakie zmiany zaszły w tej kwestii na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Uzupełnieniem opracowania są propozycje przykładowych tematów lekcji opracowane na podstawie komiksów. Książkę kończy lista wydanych w Polsce komiksów, których fabuły odnoszą się do historii.

Lektura może zainspirować nauczycieli i podpowiedzieć im, jak ten atrakcyjny i popularny gatunek literacko-plastyczny, jakim jest komiks, wykorzystać w swojej pracy dydaktycznej z uczniami, nie tylko w procesie nauczania historii. Wszystkim innym da pojęcie o skali i uniwersalności zjawiska i przekaże sporą dawkę wiedzy o komiksowym universum.

O Autorze:
dr Bartłomiej Janicki jest historykiem, nauczycielem, autorem książki ,,Polski komiks historyczny (lata 1920-2010)” i innych publikacji dotyczących pracy dydaktycznej z wykorzystaniem narracji obrazkowych.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Sobota, 23 Marca 2019 roku.