pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dwa szlaki

Autor książki:

Patrycja Obiegała

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 726 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377304235
ISBN: 978-83-7730-423-5
Data: 2021-09-22
33.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W mroźny, listopadowy poranek 1646 roku podstarości czehryński, Daniel Czapliński, podstępnie najeżdża Subotów, osadę kozackiego dowódcy Bohdana Chmielnickiego. Znieważony i ograbiony z majątku Kozak poprzysięga zemstę.

Kraj pogrąża się tymczasem w chaosie. Burza nadciąga od wschodnich rubieży, a na Dzikich Polach tli się bunt. W tym niespokojnym czasie pierwszy magnat Rzeczypospolitej Obojga Narodów odnajduje po latach swojego znienawidzonego dłużnika i rusza na Zadnieprze wyrównać rachunki. W przededniu wojny kapryśny los ponownie skrzyżuje drogi zwaśnionych rodzin.

Dwa szlaki to splatająca historię Polski i Ukrainy opowieść w scenerii Dzikich Pól i pejzaży Zadnieprza. Pełna pasji saga o sile miłości, przyjaźni, pokucie, przebaczeniu i nienawiści w czasie wojny, pożogi i zniszczenia.

PATRYCJA OBIEGAŁA – debiut literacki i nowy element w hermetycznym świecie powieści historycznej. Jak sama mawia, zazwyczaj człowiek swe cele i ukryte talenty znajduje przypadkiem, co jasno potwierdza historia jej życia. Po zdanej więcej niż zadowalająco maturze podejmowała kolejno różne studia. Jednak żaden z kierunków nie okazał się tym, z czym chciałaby w dłuższej perspektywie związać swoją przyszłość. W 2013 roku, jak wielu jej rodaków stała się częścią największego od lat 80. exodusu Polaków na zachód. Wyjechała do Niemiec, gdzie spędziła 8 lat. Mieszanka kulturowa i napotkanie na swej drodze ludzi ze wszystkich możliwych środowisk zaowocowało wyklarowaniem poglądów i ukończeniem na emigracji rozpoczętej jeszcze w trakcie studiów pierwszej części Dwóch szlaków.

Książka "Dwa szlaki" - Patrycja Obiegała - oprawa miękka - Wydawnictwo Avalon. Książka posiada 726 stron i została wydana w 2021 r. Cena 33.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.