pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kroniki Iony. Wygnaniec

Autor książki:

Paula De Fougerolles

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Duc in altum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 366 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788360710388
ISBN: 978-83-6071-038-8
Data: 2016-04-29
28.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W 563 roku, po upadku Imperium Rzymskiego i najazdach barbarzyńców Europa pogrąża się w chaosie, ważą się losy zachodniej cywilizacji. Kolumba, wpływowy opat i książę irlandzki, zostaje wygnany z kraju do pogańskiej krainy Dal Riata leżącej na zachodnim wybrzeżu dzisiejszej Szkocji. W miejscu zesłania czeka na niego Aedan mac Gabran, odsunięty od swojego dziedzictwa syn poprzedniego króla Dal Riaty zamordowanego przez żądnych krwi Piktów. Tych dwóch ludzi - z początku obcych sobie, a z czasem połączonych wspólnym losem - przemierza razem krainę, w której zamiast prawa panuje nieład i plemienne waśnie. Ich drogę znaczy przelana krew, poświęcenie i utracona miłość.

Powieść Kroniki Iony: Wygnaniec z historyczną wiernością, a zarazem prozatorskim rozmachem wprowadza czytelnika w tajemnicze, urzekające realia Szkocji i Irlandii VI wieku, w czasy wczesnego średniowiecza, kiedy to świat stanął na granicy miedzy rozwojem a upadkiem.

Książka została nominowana do listy najlepszych publikacji według magazynu Kirkus Reviews i nagrodzona srebrną nagrodą Foreword and Clarion Reviews w kategorii "najlepsza powieść historyczna roku".

Książka "Kroniki Iony. Wygnaniec" - Paula De Fougerolles - oprawa miękka - Wydawnictwo Duc in altum. Książka posiada 366 stron i została wydana w 2016 r. Cena 28.20 zł. Zapraszamy na zakupy!