pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dusza Góry

Autor książki:

Joanna Żak-Bucholc

Dane szczegółowe:
Wydawca: Atut
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788374327114
ISBN: 978-83-7432-711-4
Data: 2011-07-19
34.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Powieść o świecie utraconego piękna i harmonii, codziennego obcowania z bogami, cudownymi mocami i niezwykłymi opowieściami.
Autorka zabiera czytelnika w magiczną podróż pełną słońca, błękitu morza, górskich szczytów, zapachu cedrów, ale przede wszystkim mitów i symboli, do rzeczywistości, w której swoje korzenie mają powszechnie znane mity greckie, wciąż silnie zakorzenione w naszej kulturze.
Ten świat kiedyś istniał, stworzyli go Minojczycy, a później został zapomniany, mimo że jego ślady do dziś odnajdujemy na wyspach greckich, a przede wszystkim na Krecie, licznie odwiedzanej przez turystów.
Pisząc historię Lorein i Arawana, autorka oddaje hołd tej prastarej pierwszej cywilizacji europejskiej. Zadaje przy tym ważne pytanie: jak potoczyłyby się dzieje naszej cywilizacji, gdyby przypadek nie odebrał Minojczykom szansy na współtworzenie losów świata
Inne równie istotne pytania, wciąż aktualne dla każdego z nas o przeznaczenie i ślepy traf, wybór i konieczność, znajdzie Czytelnik na kartach tej ujmującej historii, której nikt, jak dotąd, w literaturze nie opowiedział.

Książka "Dusza Góry" - Joanna Żak-Bucholc - oprawa miękka - Wydawnictwo Atut. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2011 r. Cena 34.22 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.