pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Drugie domy w rozwoju obszarów miejskich
Tytuł książki:

Drugie domy w rozwoju obszarów miejskich

Autor książki:

Krystian Heffner, Adam Czarnecki

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9798389900462
ISBN: 9798389900462
Data: 2015-09-28
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Polityka przestrzenna obszarów
Polityka przestrzenna obszarów wiejskich 16.96 zł pozycja dostępna!

Drugie domy w rozwoju obszarów miejskich - Krystian Heffner, Adam Czarnecki - opis książki:

Prezentowana książka ma charakter monografii i składa się z dziewięciu autorskich części, w których zanalizowano zakres i skalę zjawiska drugich domów w Polsce oraz scharakteryzowano cechy rozkładu przestrzennego w układzie regionalnym. Dokonano też syntetycznej oceny znaczenia drugich domów dla rozwoju obszarów wiejskich zarówno w odniesieniu do struktur lokalnych, jaki w kontekście kształtowania rozwoju regionalnego z uwzględnieniem czynników ekonomicznych i społeczno-kulturowych.

Tom otwiera oparte na szerokim przeglądzie literatury zagranicznej i krajowej opracowanie Adama Czarneckiego i Krystiana Heffnera, w którym dokonano przeglądu ujęć teoretycznych kwestii drugich domów (rozdz. 1). W następnym rozdziale Krystian Heffner przedstawia założenia badawcze, a w szczególności podstawowe cele i hipotezy oraz precyzuje obszar badania w sensie przestrzennym. Charakterystykę i analizę wymiaru ilościowego zjawiska drugich domów poprzedzono omówieniem rozumienia tego zjawiska w statystyce ogólnej autorstwa Izasława Frenkela (rozdz. 3).

W kolejnej części (rozdz. 4) omówiono skalę zjawiska i zróżnicowanie przestrzenne (Krystian Heffner), natomiast Jolanta Jakóbczyk-Gryszkiewicz dokonała w rozdziale 5 charakterystyki drugich domów, wychodząc od oddziaływań, powiązań i uwarunkowań przestrzennych ich lokalizacji. Niezwykle interesującym fragmentem książki jest analiza relacji ekonomicznych (kupno-sprzedaż) między właścicielami drugich domów a miejscowymi mieszkańcami zrealizowana przez Małgorzatę Twardzik (rozdz. 6).

W rozdziale 7 przedstawiono wpływ zjawiska drugich domów na rozwój ekonomiczny obszarów wiejskich (Adam Czarnecki i Krystian Heffner), a książkę zamyka Podsumowanie (także w wersji angielskiej) prezentowanych problemów (Krystian Heffner), uzupełnia zaś wykaz wykorzystanej literatury związanej z tematem.

Książka „Drugie domy w rozwoju obszarów miejskich” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Krystian Heffner, Adam Czarnecki (red.) - autor m.in.: