pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Doświadczenie nowoczesności. Perspektywa polska-perspektywa europejska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 356 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788323508021
ISBN: 978-83-2350-802-1
Data: 2012-04-18
37.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nowoczesność występuje w prezentowanej książce jako kategoria oświetlająca rozmaite dzieła XIX, XX i XXI wieku: literackie z historii literatury polskiej i powszechnej, dzieła operowe, operetkowe, baletowe.

Tom ułożony jest według takich kategorii: Nowoczesne Oświecenie, Dziewiętnastowieczność, Miasto nowoczesne, Próba antropologii tekstu, Nowoczesność na scenie, Awangarda, Postmodernizm.

Tom ma charakter monografii, tzn. że jeden temat opracowany został przez wielu autorów, dzięki czemu uwydatniona została wielorakość i różnorodność punktów widzenia. Bogactwo źródłowe tej monoproblemowej antologii zachęca do myślenia i publicznej dyskusji. Składają się na nią prace młodych naukowców różnych uczelni, literaturoznawców i kulturoznawców, którzy podjęli ambitną próbę zmierzenia się z pojęciem nowoczesności, są tu także teksty dotykające problematyki ponowoczesności. Interpretacje prezentowane w antologii cechuje wysoki poziom merytoryczny oraz dyscyplina myślowa, polegająca na programowym rozwijaniu tytułowego problemu za pomocą analiz wnikających głęboko w wybrane obszary kulturowe i odsłaniających nierozpoznane, ważne znaczenia. Uwagę zwraca bogactwo źródłowe monoproblemowej antologii, która zachęca do myślenia i publicznej dyskusji.

Książka "Doświadczenie nowoczesności. Perspektywa polska-perspektywa europejska" - Ewa Paczoska, Joanna Kulas, Mikołaj Golubiewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 356 stron i została wydana w 2012 r. Cena 37.59 zł. Zapraszamy na zakupy!