pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Doświadczenia ustawodawcze Polski i Kazachstanu w zakresie polityki samorządowej i mniejszości narodowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 251 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788380191945
ISBN: 978-83-8019-194-5
Data: 2015-06-05
33.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

(...) najistotniejszym atutem książki pozostaje z pewnością poziom merytoryczny zamieszczonych w niej tekstów. Wszystkie zgromadzone w zbiorze opracowania są napisane z prawdziwym znawstwem tematu, przy wykorzystaniu bogatego materiału źródłowego (...). Autorzy bardzo dobrze wyważyli proporcję między konieczną warstwą deskrypcji a niezbędną w każdej pracy naukowej warstwą analityczną. Z pewnością duża w tym zasługa Redaktorów Naukowych, tj. prof. Andrzeja Bisztygi i dra Piotra B. Zientarskiego, którzy - jak można mniemać - narzucili odpowiedni rygor poszczególnym Autorom.

(...) książka jest z pewnością pracą wartościową, ważną i aktualną. Zebrane w tomie teksty prezentują bardzo dobre rozeznanie podejmowanych zagadnień oraz - co należy szczególnie podkreślić - formułują ciekawe wnioski i uwagi de lege ferenda, które mogą mieć odniesienie zarówno do Polski, jak i Kazachstanu (a uogólniając - również do innych systemów politycznych). Publikacja wpisuje się także w bogate i mające już swoją historię badania obszarów poradzieckich, dla których Kazachstan z racji osobliwości ustrojowych, wieloetniczności i specyfiki społeczno - politycznej jest niesłychanie wdzięcznym tematem.

Z recenzji dr hab. Jarosława Szymanka, prof. UW

Książka "Doświadczenia ustawodawcze Polski i Kazachstanu w zakresie polityki samorządowej i mniejszości narodowych" - oprawa twarda - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 251 stron i została wydana w 2015 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.