pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dolny Śląsk kryminalny, podziemny i niezwyczajny. Lwówek Śląski i...
Książki »
Tytuł książki:

Dolny Śląsk kryminalny, podziemny i niezwyczajny. Lwówek Śląski i okolice we wspomnieniach z lat 1945-1989

Autor książki:

Szymon Wrzesiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cinderella
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373392366
ISBN: 978-83-7339-236-6
Data: 2019-06-26
27.93  39.00  11.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Autor dolnośląskich bestsellerów S. Wrzesiński zabierze Was tym razem do kilku miejsc, gdzie w okresie Polski Ludowej działy się niezwykłe historie... Jedne kojarzą się z uczuciem radości, wywołują uśmiech i wypieki na twarzy, inne zaś są smutne, ponieważ przypominają największe ludzkie dramaty. Niektóre opowieści budzą nostalgię, wzruszają i są bardziej sentymentalne. Autor m.in. przypomina bohaterów walki ze skutkami katastrofalnej powodzi w 1977 roku, ludzi odważnych, z poświęceniem niosących pomoc ofiarom żywiołu. Czytelnik dowiaduje się także o aferach, tajemniczych zgonach i kradzieżach, śledzi wysiłki milicjantów, którzy przed laty usiłowali rozwiązać zagadki kryminalne bulwersujące lokalną społeczność. Książkę podzielono na poniższe rozdziały: Bimber i pierwsza władza; Nocna akcja Werwolfu nad Kwisą i wyrok za niemieckie radia; Poszukiwacze skarbów pod Wleniem, Gryfowem Śl. i Mirskiem; Filmowe miasteczko w Lwówku Śląskim i afery z 1950 roku; Powojenne wycieczki od warszawiaków po Karola Wojtyłę;
Zaginiony cmentarz żydowski i zabawy między macewami; Kiedyś było jakoś fajniej nad zaporą i Jeziorem Pilchowickim; O koreańskich sierotach wychowywanych w Płakowicach; Polska imitacja wojska w Zamku Płakowice; Rzekome objawienie się Matki Boskiej w ruinach zamku Gryf; Zapomniana strzelnica i zawody pod Kawalerskimi Skałkami; Największe polskie gwiazdy i wspaniałe dancingi w "Rycerskiej"; Wrocławski proces za nielegalny obrót skarbami z Mirska; Tajemnicze samobójstwa w hotelu "Europa" w Jeleniej Górze; Krwawe ślady prowadzą śledczych z Mirska do Wrocławia; Ludzkie dramaty podczas wielkiej powodzi w 1977 roku; Katastrofy kolejowe pod Lwówkiem Śląskim i Wleniem; Opóźnione otwarcie pierwszej Tysiąclatki na Dolnym Śląsku; Podziemne wyprawy do tunelu, jaskiń i kopalni uranu; Jeden pisze na księdza, a drugi na szkolnych podpalaczy?; Przesłuchania i donosy po zabójczej zabawie pistoletem; Oryginalne pomysły na imprezy z okazji Dnia Kobiet. Książka ilustrowana jest 251 zdjęciami, w większości dotąd niepublikowanymi.

Książka "Dolny Śląsk kryminalny, podziemny i niezwyczajny. Lwówek Śląski i okolice we wspomnieniach z lat 1945-1989" - Szymon Wrzesiński - oprawa miękka - Wydawnictwo Cinderella. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Szymon Wrzesiński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wołowskie obrazki ze stanu wojny - okładka książki
Wołowskie obrazki ze stanu wojny polsko-jaruzelskiej... Stanisław Ryczek, Andrzej Manasterski (red.)
Tajemnice walizki generała Sierowa. - okładka książki
Tajemnice walizki generała Sierowa. Dzienniki... Iwan Sierow, Hinsztejn Aleksandr Jewsiejewicz
Produkty podobne:
Byłem przy tym - okładka książki
Byłem przy tym Rajmund Moric