pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dochody podatkowe samorządu terytorialnego i czynniki je kształtujące

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
EAN: 9788322793091
ISBN: 978-83-2279-309-1
Data: 2020-03-11
32.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Recenzowana monografia naukowa dotyczy ważnej i aktualnej problematyki z obszaru finansów lokalnych, tj. zagadnień podatków samorządowych jako źródeł dochodów własnych jednostek samorządu terytorialnego (JST). Autonomia fiskalna i lokalne władztwo podatkowe stanowią filary samodzielności dochodowej JST, a wydajność fiskalna związanych z nimi lokalnych źródeł dochodów podatkowych to kluczowa determinanta nie tylko kondycji finansowej samorządu terytorialnego, ale również ilości i jakości usług publicznych świadczonych przez władze lokalne. W tym kontekście podjęty temat badawczy jest niezwykle istotny.

Biorąc z kolei pod uwagę fakt, że podatek jest nie tylko kategorią ekonomiczną, ale jednocześnie instytucją prawnofinansową, niewątpliwym atutem recenzowanego opracowania jest również to, że jego współautorami są zarówno ekonomiści, jak i prawnicy. Przekłada się to w korzystny sposób na strukturę i zawartość merytoryczną monografii, w której analiz podatków samorządowych dokonano zarówno w ujęciu ekonomicznym, jak i prawnofinansowym.

Monografia stanowi interesujące opracowanie naukowe, uwzględniające szereg aktualnych zagadnień z zakresu problematyki podatków samorządowych. Książka ta może być wykorzystywana nie tylko na potrzeby dydaktyki akademickiej, dla studentów ekonomii i finansów oraz nauk prawnych, ale może również stanowić cenne źródło informacji dla praktyków samorządowych specjalizujących się w problematyce podatkowej.

Z recenzji prof. dr hab. Marzanny Poniatowicz

Książka "Dochody podatkowe samorządu terytorialnego i czynniki je kształtujące" - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2019 r. Cena 32.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.