pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dobre praktyki polskiej gospodarki społecznej
Książki »
Tytuł książki:

Dobre praktyki polskiej gospodarki społecznej

Autor książki:

Anna Ciepielewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 154 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788360580301
ISBN: 978-83-6058-030-1
Data: 2009-01-06
15.12  17.00  1.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dobre praktyki polskiej gospodarki społecznej - opis książki:

Książka "Dobre praktyki polskiej gospodarki społecznej" stanowi jeden z rezultatów Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL "Tu jest praca". Powstała w Krajowym Obserwatorium Gospodarki Społecznej Pracowni Badań Organizacji Non-Profit Instytutu Studiów Politycznych PAN. Celem projektu była diagnoza kondycji sektora gospodarki społecznej w Polsce oraz wypracowanie i wdrożenie systemowych rozwiązań na rzecz wzmocnienia instytucjonalnego stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni i pozostałych form organizacyjno-prawnych sektora gospodarki społecznej, które dostarczają innowacyjnych usług, doświadczonych pracodawców i pracowników.
Autorka omawia doświadczenia dziewięciu organizacji działających w obszarze przedsiębiorczości społecznej w kilku różnych dziedzinach (integracji społeczno-zawodowej, ochrony zdrowia, edukacji, pomocy społecznej, wspierania rozwoju lokalnego). Podano tu informacje na temat genezy i celów działania przedsiębiorstw społecznych, ich potencjału społeczno-ekonomicznego, relacji z władzami lokalnymi oraz funkcji w środowisku lokalnym i w lokalnej polityce. Podkreślono, że sektor gospodarki społecznej to znaczący pracodawca, a jego potencjał w tworzeniu miejsc pracy powinien być lepiej wykorzystany w gospodarce narodowej.

Książka "Dobre praktyki polskiej gospodarki społecznej" - Anna Ciepielewska - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN. Książka posiada 154 stron i została wydana w 2008 r. Cena 15.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]