pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dni, które wstrząsnęły światem? Rewolucje w imperium rosyjskim w 1917...
Tytuł książki:

Dni, które wstrząsnęły światem? Rewolucje w imperium rosyjskim w 1917 r.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788380987968
ISBN: 978-83-8098-796-8
Data: 2020-02-02
Obniżka! 20.62  30.00  9.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Prezentowany tom studiów koncentruje się wokół trzech wątków przewodnich: okresu 1917-1922 na obszarze byłego państwa carów; politycznych, społecznych i ekonomicznych konsekwencji obalenia monarchii w Rosji i utrwalenia w niej władzy bolszewików, i w końcu funkcjonowania rewolucji rosyjskich w dwudziestowiecznych społeczeństwach. Rewolucja oznaczała radykalne zerwanie z wcześniejszym okresem w rosyjskiej historii, odrzucenie podstaw cywilizacji europejskiej na gruncie prawa, praktyk politycznych, relacji społecznych.

Istotną częścią tego przewrotu była przemoc, przyjęta przez sowieckie państwo jako instrument polityki wewnętrznej. Ciekawe jest zatem spojrzenie z różnych perspektyw badawczych na trwanie rewolucji rosyjskich w dwudziestowiecznych społeczeństwach (tworzenie mitu rewolucji, propagandę, rytuały rocznic, obecność rewolucji w kulturze - m.in. w filmie, literaturze, sztukach plastycznych, wreszcie współczesny stosunek do tego problemu na obszarze postsowieckim).

Tom studiów jest pokłosiem międzynarodowej konferencji, przygotowanej jesienią 2017 r. przez Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Książka "Dni, które wstrząsnęły światem? Rewolucje w imperium rosyjskim w 1917 r." - Piotr Cichoracki, Robert Klementowski, Małgorzata Ruchniewicz (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2019 r. Cena 20.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Piotr Cichoracki, Robert Klementowski, Małgorzata Ruchniewicz (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pamiętnik kapelana wojskowego i - okładka książki

Pamiętnik kapelana wojskowego i inne zapiski z...

Dominik Ściskała, ks. Szczepan Kowalik (red.)
Życie średniowiecznej rodziny - okładka książki

Życie średniowiecznej rodziny

Joseph Gies, Francis Gies
Produkty podobne:
Sowiety. Historia ZSRS - okładka książki

Sowiety. Historia ZSRS

Paweł P. Wieczorkiewicz