pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów

Autor książki:

Jan Grosfeld

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380650114
ISBN: 978-83-8065-011-4
Data: 2016-11-16
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Chrześcijaństwo nie tylko wyrosło z pnia judaizmu - ono odnawia swoje w nim zakorzenienie. Pielęgnowanie tych korzeni oraz świadomość ich głębokości potrzebne są każdemu chrześcijaninowi, umocni wiarę i poczucie przynależności do ludu Bożego.

Jan Grosfeld, profesor nauk społecznych, zajmując się żydowskimi wpływami na kształt cywilizacji europejskiej, wskazuje na ścisły związek chrześcijaństwa z tradycją judaistyczną. Na tytułowe pytanie: "Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów"? autor odpowiada nie tylko z wnikliwością wytrawnego badacza, ale również z troską Europejczyka, myślącego o bezpieczeństwie i trwałości fundamentów naszej cywilizacji.

Książka Jana Grosfelda ukazuje się w serii "Wyobraźnia Dialogu", która jest odpowiedzią na widoczną w naszym stuleciu potrzebę rozwoju sztuki myślenia dialogicznego. Dialog wyrasta z przekonania, że każda religia i kultura jest inspiracją do zastanowienia się nad tajemnicą świata, w szczególności nad różnorodnością dróg i doświadczeń człowieka.

Książka "Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów" - Jan Grosfeld - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]