pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 864 s.
Wymiar: 210x285 mm
EAN: 9788379713400
ISBN: 978-83-7971-340-0
Data: 2016-11-15
73.02  110.00  36.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa - opis książki:

"Nowa encyklopedia chrześcijaństwa" oferuje szerokiemu gronu czytelników - wierzących i niewierzących - pionierski i kompletny przekrój przez chrześcijaństwo, zakorzenione w historii i tradycji Starego Testamentu (biblijnego Izraela), a rozumiane jako wiara w Jezusa Chrystusa, jako religia, i - jak twierdzi Leszek Kołakowski - niezmiennik kultury światowej. Ludzie zainteresowani odkrywaniem tożsamości Europy jako całości i kultur narodów, które ją tworzą, znajdą w tej publikacji niezastąpione źródło wiedzy (fragment Wstępu).

Każde z ponad 1350 haseł zamieszczonych w publikacji pełni rolę klucza, który otwiera drogę do poznania jakiegoś aspektu doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej, bądź do zrozumienia istoty dzieł wybitnych postaci, teologów, świętych, papieży i pisarzy.

Encyklopedia posiada przejrzysta kompozycję, bogatą sieć odsyłaczy, indeks haseł, kilkaset barwnych ilustracji, nierzadko reprodukcji wybitnych dzieł sztuki, cytaty z Pisma Świętego, fragmenty dokumentów Kościoła, teksty wybitnych myślicieli i filozofów.

Zapraszamy Państwa w podróż do źródła, poprzez dwa tysiąclecia historii chrześcijaństwa, a nawet głębiej - w dzieje i tradycję Starego Testamentu. By poznać "dziś" i odpowiedzieć czym jest wspólnota jaką stanowi Kościół a także zrozumieć współczesny świat, warto pochylić się nad historią dwudziestu stuleci religii, która odegrała ogromny wpływ nie tylko na sferę duchową człowieka.

"Nowa encyklopedia chrześcijaństwa" jest kontynuacją dobrze przyjętych przez czytelników serii leksykonów Jedności.

Odbiorcy:
- poszukujący prawdy o człowieku, Kościele i świecie,
- miłośnicy wiedzy, nauki, mądrości,
- czytelnicy wrażliwi na piękno,
- chcący obdarować drugą osobę wartościowym prezentem.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
"Nowa encyklopedia chrześcijaństwa" - uzupełniona o nowe hasła oraz wiele barwnych ilustracji - to pierwsza w Polsce tego rodzaju (jednotomowa) publikacja. Pieczołowicie zostały w niej przedstawione związki między Ewangelią a literaturą, muzyką, architekturą, malarstwem, filmem i teatrem. Oprócz bycia kompendium wiedzy dla każdego, kto ciekaw jest świata i chce zrozumieć otaczającą go rzeczywistość, "Nowa encyklopedia chrześcijaństwa" może też być doskonałym prezentem dla nowożeńców, dzieci pierwszokomunijnych, bierzmowanych, osób które chcemy szczególnie uhonorować. Łączy w sobie atrakcyjną szatę graficzną z mnóstwem pożytecznych informacji.

Książka „Nowa encyklopedia chrześcijaństwa” - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność.

Książka posiada 864 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nowa encyklopedia chrześcijaństwa"
Produkty podobne:
Religia. Encyklopedia PWN. Tom - okładka książki
Religia. Encyklopedia PWN. Tom 2 Tadeusz Gadacz, Bogusław Milerski (red.)