pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Diamentowa droga. Wspólnota religijna w świecie duchowości refleksyjnej

Autor książki:

Radosław Kossakowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 187 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376880143
ISBN: 978-83-7688-014-3
Data: 2010-02-11
Cena wydawcy: 37.80 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Radosław Kossakowski, doktorant w Instytucie Socjologii UMK w Toruniu. Jego zainteresowania akademickie koncentrują się na zagadnieniach związanych z kulturą konsumpcyjną oraz tzw. zachodnim buddyzmem. Dotychczas opublikował kilkadziesiąt prac akademickich i popularnonaukowych, m.in. w "Studiach Socjologicznych”, "Kulturze i Społeczeństwie”, "Przeglądzie Religioznawczym”, "Humanizacji Pracy”, "Kulturze i Edukacji”, "Odrze”, "Przeglądzie Powszechnym” i w tomach zbiorowych.
Podstawowe pytanie, jakie stawia sobie autor brzmi: czym jest zachodni (a zatem również polski) buddyzm? Czy jest to rodzaj "denominacji” – nowoczesnej formy dobrowolnego, indywidualistycznego i pluralistycznego stowarzyszenia religijnego? Czy buddyzm w jakichś aspektach można porównywać do tzw. "ponowoczesności”? Ostatnio na polskim rynku wydawniczym ukazuje się bardzo wiele prac na temat buddyzmu, ale to ujęcie wydaje się być wyjątkowo oryginalne.
Z recenzji dr hab. Marty Kudelskiej Autor napisał książkę o szczególnej i poniekąd szczytowej formie zachodniego buddyzmu. Aspirujący do uniwersalności Zachód zdominował w tej formie buddyzm w obszarach tak oczekiwań, jak i spełnień. Warto się spieszyć z lekturą, gdyż opisane zjawisko zwolna staje się historią, a w konfrontacji z kolejnym projektem globalnego buddyzmu możemy okazać się znacznie mniej pojętni i to mimo tego, że jego powszechną dostępność zapewni udział sieciowego translatora.
Z recenzji dra hab. Krzysztofa Kosiora

Książka "Diamentowa droga. Wspólnota religijna w świecie duchowości refleksyjnej" - Radosław Kossakowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos. Książka posiada 187 stron i została wydana w 2009 r.