pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Diagnostyka obrazowa w pediatrii

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 510 s.
Wymiar: 205x285 mm
EAN: 9788301226770
ISBN: 978-83-0122-677-0
Data: 2022-11-24
305.05  329.00  23.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nowoczesna publikacja z zakresu diagnostyki obrazowej w pediatrii. Pierwsze od wielu lat wydanie z tej dziedziny przygotowane przez polskich autorów. W książce przedstawiono podstawy diagnostyki i różnicowania patologii obejmujących wiek rozwojowy. Zwrócono uwagę na odrębności wynikające z norm wiekowych, także odrębności radiologii pediatrycznej dotyczące wskazań do badania, algorytmów postępowania, zasad interpretacji wyników, znajomości norm wiekowych i odmian rozwojowych. Ogromnym atutem publikacja jest bardzo bogaty materiał ilustracyjny. Książka niezbędna w przygotowaniu się do egzaminu specjalizacyjnego z radiologii. Będzie również przydatna w codziennej praktyce radiologów i pediatrów.

Publikacja przygotowana przez najwybitniejszych polskich radiologów. Redaktor naukowy prof. nadzw. dr hab. n. med. Elżbieta Jurkiewicz jest znanym i cenionym specjalistą, Kierownikiem Zakładu Diagnostyki Obrazowej Instytutu Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka.

Rekomendowania przez Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne
Książka Diagnostyka obrazowa w pediatrii pod redakcją prof. Elżbiety Jurkiewicz wypełnia dużą lukę w wydawnictwach edukacyjnych z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Poprzednia polska publikacja poświęcona radiologii pediatrycznej wydana została kilkadziesiąt lat temu. Przez ten długi okres - w którym radiologia, w tym pediatryczna, przeszła ogromną rewolucję - radiolodzy i specjalizujący się w radiologii mogli korzystać wyłącznie z podręczników zagranicznych. Dlatego inicjatywę przygotowania polskiego podręcznika, obejmującego kompleksowo zagadnienia obrazowania w pediatrii, należy uznać za niezwykle cenną. Publikacja została napisana przez najwybitniejszych polskich radiologów pediatrycznych. Układ podręcznika jest bardzo przejrzysty (...). Opisy poszczególnych chorób są zwarte, jednak zawierają szerokie informacje nie tylko na temat obrazowania, lecz także podstaw klinicznych i patogenetycznych. Za cenne należy uznać wyodrębnienie specyficznych zagadnień diagnostyki obrazowej noworodków. Książka jest bogato ilustrowana dobrej jakości obrazami przedstawiającymi zmiany patologiczne uzyskane za pomocą różnych metod obrazowani, zarówno konwencjonalnych zdjęć RTG, jak i USG, TK i MR. Uważam Diagnostykę obrazową w pediatrii za bardzo wartościowy podręcznik, który będzie przydatny zarówno w szkoleniu rezydentów radiologii, jak i w codziennej praktyce radiologicznej.

Prof. dr hab. Marek J. Sąsiadek, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Książka "Diagnostyka obrazowa w pediatrii" - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 510 stron i została wydana w 2022 r. Cena 305.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]