pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Do zobaczenia w piekle

Autor książki:

Wojciech Pestka

Dane szczegółowe:
Wydawca: WYSOKI ZAMEK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 124x193 mm
EAN: 9788395038785
ISBN: 978-83-9503-878-5
Data: 2019-07-02
25.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Wojciecha Pestki to zbiór reportaży o mieszkańcach wschodnich ziem II Rzeczpospolitej Polakach, Ukraińcach, Żydach, Łotyszach, Białorusinach Doświadczenie totalitaryzmu: hitlerowskiego i komunistycznego, w sposób tragiczny odcisnęło się na ich życiu niezależnie od narodowości i wyznania. Próbowano pozbawić ich ludzkiej godności, języka ojczystego i wiary w imię absurdalnych, zbrodniczych idei.
Wśród bohaterów książki jest Alfred Schreyer z Drohobycza wychowanek Brunona Schulza, Irena Sandecka z Krzemieńca ucząca potajemnie dzieci języka polskiego, Stanisław Vincenz miłośnik i znawca Huculszczyzny i Pokucia, ks. Ludwik Rutyna, który przeżył napady ukraińskich nacjonalistów, repatriację i po rozpadzie ZSRR wrócił do rodzinnego Buczacza, Knuts Skujenieks jeden z najwybitniejszych poetów łotewskich...
Reportaże Wojciecha Pestki mają wymiar ponadczasowy: autor przenosi punkt ciężkości z wielkiej polityki na losy jednostki wypowiadającej posłuszeństwo systemowi, w którym przestępstwem jest posiadanie zasad moralnych albo chociażby zwykła ludzka przyzwoitość.
Większość bohaterów reportaży już nie żyje to docierający do nas z zaświatów, uchwycony w ostatniej chwili głos tych, którzy przeszli przez piekło.
Książka została przetłumaczona na język ukraiński ( ,przekład Andrij Pawłyszyn, Lwów 2012) oraz rosyjski (, przekład Sergiej Morejno, Moskwa 2019) i uhonorowana licznymi nagrodami, między innymi: nominacją do Nagrody im. J. Mackiewicza, Ogólnopolską Literacką Nagrodą im. B. Prusa, Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Hryhorija Skoworody (Ukraina) i Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Mikołaja Gogola (Ukraina).

Książka "Do zobaczenia w piekle" - Wojciech Pestka - oprawa miękka - Wydawnictwo WYSOKI ZAMEK. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]