pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Demon południa. Acedia - podstępna - okładka książki
książka:

Demon południa. Acedia - podstępna choroba duszy

autor: Jean-Charles Nault

Dane szczegółowe:

Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 136x205 mm
EAN: 9788375026375
ISBN: 9788375026375
Data: 2017-10-09
Cena wydawcy: 24.90 złpozycja niedostępna

Demon południa. Acedia - podstępna choroba... - opis wydawcy:

Niewielu z nas współczesnych ma pojęcie o acedii. O ile jednak termin ten poniekąd popadł w zapomnienie, zjawisko, do którego się odnosi, bynajmniej nie zanikło. Przeciwnie: pozostaje dramatycznie aktualne w cywilizowanym świecie: tak pełnym zobojętnienia, znużenia, niestałości, zamknięcia na sprawy ducha...

"Demon acedii, nazywany także demonem południa, jest najuciążliwszy spośród wszystkich demonów", pisał w IV wieku Ewagriusz z Pontu. Ale i dziś określenie to musi obudzić w nas czujność. Zazwyczaj wszak demon kojarzy się z głęboką nocą, a nie białym dniem! Ten nieoczekiwany charakter demona, który atakuje w samym środku dnia, czyni z acedii wyjątkowo groźne zło. Jeśli słońce południa kąpie wszystko w jaskrawym świetle, to acedia zanurza serce atakowanego człowieka w szarzyźnie marazmu i mroku rozpaczy. Oto demon podstępny i perfidny, którego wpływu nie należy utożsamiać tylko ze specyficznymi trudnościami życia zakonnego ani nawet z "kryzysem połowy życia" - wiąże się on z wszelką bezsilnością, utratą wiary i nadziei, poczuciem braku sensu.

Utrzymana w prostym i bezpośrednim stylu książka oddaje do dyspozycji szerokiego odbiorcy owoce długich badań nad acedią. Autorem kierowała doskonała intuicja, że acedia dotyczy nie tylko zakonników, ale zagraża ludziom wszystkich stanów, w każdym wieku i w każdym miejscu. dotyka bowiem bezpośrednio relacji człowieka z innymi i z Bogiem oraz prowadzi wprost do podjęcia refleksji nad tym, co stanowi istotę życia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Kupujący tę pozycję zamówili również:

Produkty podobne:

100 lat Fatimy - okładka książki
100 lat Fatimy Adam Bujak, ks. Jan Machniak, Nelson Pereira
Sobota, 22 Września 2018 roku.