pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pierwszy dzień po śmierci
Tytuł książki:

Pierwszy dzień po śmierci

Autor książki:

João César das Neves

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788327712554
ISBN: 978-83-277-1255-4
Data: 2016-10-12
24.00  34.90  10.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Piekło czy Niebo? Jeżeli wydawało ci się, że wybór jest oczywisty, to jesteś w błędzie.

Umarłem dziś rano. Tak João César das Neves rozpoczyna jedną z najbardziej intrygujących historii o tym, co czeka człowieka po śmierci. Na tajemniczej stacji kolejowej wypełnionej niezwykłym światłem, wśród aniołów, zagubionych dusz i przerażających demonów bohater powieści, dręczony pokusami i wątpliwościami, musi podjąć decyzję, która zadecyduje o jego wieczności. Czy dokona właściwego wyboru?
Powieść Pierwszy dzień po śmierci to nie tylko fascynująca, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i wzruszeń podróż po zaświatach. To próba odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, które stawiamy sobie w ciągu całego naszego życia. To także historia ludzkich dramatów, pokus i słabości.

Myślisz, że w chwili ostatecznej wybierzesz Niebo? Co zrobisz, gdy okaże się, że tym, o czym zawsze marzyłeś, jest Piekło? Czy będziesz miał odwagę, żeby stanąć w prawdzie przed samym sobą? Czy wystarczy ci sił, żeby oprzeć się pokusie? Po której stronie staniesz - Boga czy demonów?

Książka "Pierwszy dzień po śmierci" - João César das Neves - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2016 r. Cena 24.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 3 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna ; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-05-05
Wielu z nas zastanawia się jak wygląda podróż w inny świat i co tam właściwie się znajduje , gdy tam dotrzemy. Autor książki wykreował bohatera, który pełni rolę narratora, obserwatora, zadaje pytania , próbuje odnaleźć się , ale łatwo nie jest, kiedy praktycznie nie było się w takim nieznanym miejscu.

Ludzie są zupełnie inni, pełni tajemnic, nie zwracają uwagi na nic. Uwagę zwróciłam szczególną na treść i co z niej wynika – podróż do innego życia ponoć ciekawszego , które ma nastąpić po śmierci, czy ono ma sens?

Wszystkie 20 rozdziały książki są przedstawione w sposób interesujący, ponieważ możemy tutaj odnaleźć odpowiedzi na pytania na tematykę na , którą zazwyczaj się nie rozmawia- śmierć, a właściwie co znajduje się po drugiej stronie życia po śmierci.

Pierwszy rozdział stał się dla mnie cenną wskazówką, jak można poprawić swoje życie praktycznie, w ciągu 5 minut zrozumienie historii o młodym człowieku, który dla własnego dobra i poczucia spełnienia rezygnuje z własnych marzeń i zmienia swoje dotychczasowe życie.
Każdy z czytelników ma swoje Niebo czy Piekło na ziemi.

Istnieje możliwość wyboru właściwej drogi do lepszego życia. Gdy poznamy bohatera , który dzięki temu,że chce dokonać zmian, czuje się sam i my też jesteśmy tacy na co dzień.

Książka zawiera 20 rozdziałów, 146 przypisów, 344 stron, twardą oprawę koloru jasnoniebieskiego, w tle mamy bohatera z walizką, następnie rama, a w niej zegar, który odmierza cenny jego czas. Wydana została przez Wydawnictwo Wam.

Zachęcam do przeczytania czytelnikowi tej książki ponieważ:

- czytelnik pozna najcenniejsze wartości życia w postawach ludzkich
- czytelnik zrozumie sens życia w świecie materialnym
- czytelnik ujrzy światło nadziei na lepsze jutro
- czytelnik zapozna się ze słowami pochodzącymi od Pana Boga zawartymi w Piśmie Św.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-11-15
Rzadko zdarza się, aby współczesny człowiek, a jeszcze do tego „w kwiecie wieku” myślał o śmierci.
Utarło się, że emeryci, babcie czy dziadkowie, którzy cierpią na nadmiar czasu rozmyślają o śmierci.
Jednak teraz śmierć zaskakuje coraz to młodszych ludzi, „jak nas nie dopadnie zawał, to wylew lub rak nas zabije”.
W mediach ciągle nas straszą groźnymi chorobami, na które nie ma lekarstwa.
Żyjemy w ciągłym stresie i biegu, nie wiedząc co nas czeka.

Proponuję Państwu ciekawą książkę, można by rzec intrygującą historię o tym, co czeka człowieka po śmierci.
Poeta wyobraził sobie, że po swojej śmierci znalazł się w płaszczu i z teczką w windzie, która (miał takie wrażenie), że jedzie do góry, a z naprzeciwka napotkał światło.
To jest trochę tak, jak ludzie przeżywają swoją śmierć kliniczną, z której później wracają do życia na ziemi.
Teczka, którą autor trzyma w ręku symbolizuje całe jego życie, dobre i złe uczynki, ale autor pisze, że w teczce swojej ma tylko swoje ulubione książki.
Spotyka obok siebie wielu ciekawych ludzi, którzy umarli tak jak on: starsi, młodsi, dzieci i starcy, nawet Chińczycy czy Muzułmanie.
W sumie około 25 osób, które wraz z autorem czekają na stacji kolejowej, aby wsiąść do odpowiedniego pociągu.
Podobnie jak każdy z nas, także i autor oraz ludzie z nim przebywający mają swojego Anioła Stróża, który za życia chroni nas, a po śmierci za nami oręduje.
Autor poznaje historie i tragedie ludzi z nim przebywających np. chłopak, który zerwał kontakt z rodzicami, kiedy był nastolatkiem, uderzył matkę i nie pokazał się w domu nigdy więcej, nawet wtedy, gdy oboje rodzice byli chorzy i potrzebowali pomocy. Z rodzeństwem też zerwał kontakty, swoje kobiety po prostu wykorzystywał, przyjaciół oszukiwał, miał tylko rówieśników, gdzie jeden z nich pewnego razu go zabił i tak samotny chłopiec nie miał nikogo, kto mógłby powiedzieć o nim, że za życia był dobrym człowiekiem. Aż tu nagle odezwał się jego Anioł Stróż i powiedział, że jest jedna osoba, która mówiła o tobie, że jesteś dobrym chłopcem. To twoja babcia, która zmarła w przekonaniu, że jesteś dobrym człowiekiem. Wtedy chłopiec się rozpłakał i powiedział, że babcia nigdy nie spisała go na straty, zawsze odwiedzała go w więzieniu, ale nigdy jej za to nie podziękował. Wtedy Anioł powiedział, że Bóg patrzy na ciebie oczami twojej babci – On umie dostrzec w tobie dobro, którego ty sam nie widzisz.

W książce oprócz Anioła autor opisuje także przerażające demony, które dręczą pokusami i wątpliwościami bohatera i jego współtowarzyszy.
Autor w swojej powieści posługuje się cytatami z Pisma Św. i przypowieściami, które interpretuje.
Na końcu książki ukazane jest Zmartwychwstanie, gdzie jest wielki ogrom dusz, tuż obok ciała Jezusa, zdjętego z krzyża.
Myślę, że autor opisuje tu sąd ostateczny, czyściec, niebo i piekło i pociąg, na którym było umieszczone zdanie: ”Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.”
Autor wsiada do pociągu i w tym momencie na ziemi wydaje ostatnie tchnienie.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Gdy Pan mówi do serca - okładka książki

Gdy Pan mówi do serca

ks. Gaston Courtois
Produkty podobne:
Ojciec Pio i dusze czyśćcowe - okładka książki

Ojciec Pio i dusze czyśćcowe

ks. Marcello Stanzione