pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Satanizm. Historia mity

Autor książki:

Massimo Introvigne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 616 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788374226189
ISBN: 978-83-7422-618-9
Data: 2014-09-08
56.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Okazuje się, że satanizm, uznawany przez niektórych za przejściowy trend lat sześćdziesiątych XX wieku, okazał się odporny na upływ czasu. Co rusz wstrząsają światem dramatyczne wydarzenia, jak choćby zabójstwo s. Marii Laury Mainetti w roku 2000 (dziś kandydatki na ołtarze) czy zbrodnie Bestii Szatana, które odkryto w 2004 roku we Włoszech. Zainteresowanie diabolicznym zjawiskiem jest wciąż żywe. Jednak o ile sekty i nowe nurty religijne doczekały się obszernej literatury naukowej, o tyle trudno doszukać się na rynku wyczerpującej historii satanizmu. Niniejsza książka tę lukę uzupełnia.

Massimo Introvigne analizuje w niej zjawisko satanizmu z punktu widzenia socjologa - bada jego pochodzenie, powiązanie z innymi zjawiskami kulturowymi, rozwój, cechy charakterystyczne, rzeczywisty zasięg i perspektywy na przyszłość. Na materiały zebrane przez niego na przestrzeni ponad trzydziestu lat badań składa się większość dostępnych współcześnie dokumentów, a także osobiste notatki autora z rozmów z czołowymi przedstawicielami tego nurtu, z jego przeciwnikami i z naukowcami. Skompletowaną w ten sposób dokumentację Introvigne przechowuje w Centrum Studiów nad Nowymi Religiami (CESNUR), które założył w 1988 roku, a w niniejszej pozycji udostępnia szerszemu gronu czytelników.

Dodatek: Płyta DVD z filmem Diabeł"

Książka "Satanizm. Historia mity" - Massimo Introvigne - oprawa twarda - Wydawnictwo św. Stanisława BM. Książka posiada 616 stron i została wydana w 2014 r. Cena 56.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.