pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czytanie Tomasza

Autor książki:

Albert Zimmermann

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Naukowa
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788377370155
ISBN: 978-83-7737-015-5
Data: 2011-03-01
42.04  56.00  13.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Kto rozmyśla nad podstawowymi kwestiami filozoficznymi, ten nadal może czerpać korzyści z filozoficznego myślenia Tomasza z Akwinu. Książka wprowadza w podstawowe problemy doktryny Tomasza i umieszcza je w kontekście wpływowych tradycji jego czasów. Żyjący ponad 700 lat temu Tomasz staje się dla nas partnerem w roztrząsaniu istotnych problemów, które podejmował w kontekście historycznym podobnym do naszego - jak choćby konfrontacji chrześcijaństwa z islamem na płaszczyznach: religijnej, naukowej, politycznej. Lektura książki podważa utartą, krzywdzącą ocenę średniowiecza - epoki powstawania uniwersytetów - jako symbolu ciemnoty i zacofania.
Zimmermann jest wybitny znawcą dziejów filozofii średniowiecza, filozofii św. Tomasza w szczególności, doświadczonym wykładowcą. Proponowana książka jest doskonałym wprowadzeniem do filozoficznej myśli Akwinaty i zachęca do podjęcia bezpośredniej lektury jego dzieł. Jest jasną prezentacją ważnych i aktualnych także dziś problemów filozoficznych stawianych przez Tomasza oraz sposobu, w jaki je analizował, jak argumentował i jak na nie odpowiadał. Zainteresuje więc nie tylko filozofów i teologów, ale takze wszystkich, którzy doceniają znaczenie myśli średniowiecznej dla obecnego kształtu Europy.

Książka "Czytanie Tomasza" - Albert Zimmermann - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Naukowa. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2011 r. Cena 42.04 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Medea - okładka książki

Medea

Eurypides
Wprowadzenie do etyki - okładka książki

Wprowadzenie do etyki

Svend Andersen
Fenomenologia ducha - okładka książki

Fenomenologia ducha

Georg Wilhelm Friedrich Hegel
Periphyseon. Księga 1 - okładka książki

Periphyseon. Księga 1

Jan Szkot Eriugena
Periphyseon. Księga 2 - okładka książki

Periphyseon. Księga 2

Jan Szkot Eriugena
Produkty podobne: