pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czytanie sylabowe. Rysuję i zgaduję

Autor książki:

Monika Sobkowiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edgard
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788366949867
ISBN: 978-83-6694-986-7
Data: 2022-02-11
32.88  44.90  12.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Czytanie sylabowe (5-8 lat) to zestaw edukacyjny (książka + karty) z bestsellerowej serii Rysuję i zgaduję zawierający aż 100 zabaw dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem metodą sylabową. Został przygotowany przez nauczycielkę wychowania przedszkolnego i neurologopedę Monikę Sobkowiak. Zawiera zabawy pozwalające czytać proste i trudniejsze wyrazy składające się z sylab otwartych i zamkniętych. Ćwiczenia mają formę rebusów, zagadek logicznych, wykreślanek i kolorowanek, tak aby nauka czytania sylabami odbywała się przez zabawę.

Książka zawiera również wskazówki, jak sprawdzić gotowość dziecka do nauki czytania, dlaczego warto wybrać metodę sylabową oraz jakich błędów unikać, by zabawa wspomagała zdobywanie nowej umiejętności. Zabawy z sylabami motywujące do nauki czytania Zestaw zabaw Czytanie sylabowe zawiera różnorodne zadania doskonalące znajomość samogłosek i umiejętność czytania wyrazów, m.in. rozpoznawanie sylab i rysowanie ich po śladzie, wskazywanie przedmiotów, których nazwa rozpoczyna się konkretną sylabą, odczytywanie wyrazów utworzonych z sylab oraz dopasowywania właściwego podpisu do ilustracji. Pakiet zawiera 100 zadań (książka + 30 dwustronnych kart ścieralnych) aktywizujących percepcję i pamięć wzrokową, doskonalących umiejętność analizy i syntezy słuchowej oraz budzących zainteresowanie nauką czytania. Dzięki flamastrowi suchościeralnemu łamigłówki można rozwiązywać wielokrotnie, a dzieci zdobywają złożoną umiejętność czytania dzięki motywującej do nauki metodzie prób i poprawek. W książce (48 str.) znajdują się również praktyczne wskazówki, co służy nauce czytania, na co warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem zabaw z sylabami i jakie aktywności wybierać. Rozwój nauka czytania, spostrzeganie wzrokowe, koncentracja, grafomotoryka Autorzy Monika Sobkowiak - nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji. Krzysztof Stręcioch - zajmuje się tworzeniem ilustracji oraz projektowaniem graficznym. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jego artystyczny dorobek stale się powiększa. Najbardziej dumny jest z ilustracji do książek dla dzieci. Wolny czas spędza aktywnie, co motywuje i inspiruje go do podejmowania kolejnych twórczych wyzwań. W serii również Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne (3-6 lat) Rysuję i zgaduję z mewą Ewą (3-4 lata) Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem (4-5 lat) Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem (4-5 lat) Rysuję i zgaduję z kangurem Arturem (4-6 lat) Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką (5-6 lat) Rysuję i zgaduję. Koncentracja z detektywem Motywem (6-9 lat)

Książka "Czytanie sylabowe. Rysuję i zgaduję" - Monika Sobkowiak - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Edgard. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2022 r. Cena 32.88 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]