pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czytanie harmonijne. Skuteczna nauka czytania

Autor książki:

Małgorzata Barańska

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 293x205 mm
EAN: 9788383090382
ISBN: 978-83-8309-038-2
Data: 2022-07-08
38.47  39.50  1.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zasadniczym celem tego opracowania jest ułatwienie dziecku opanowania prawidłowej techniki czytania polegającej na płynnym łączeniu liter w wyrazy, bez przechodzenia przez zbędny etap literowania/głoskowania.

W toku nauki dziecko poznaje wszystkie 44 znaki graficzne (litery, dwuznaki, trójznak) oznaczające 36 głosek. Początkowe ćwiczenia w czytaniu oparto na literach oznaczających głoski trwałe, ponieważ można wymawiać je dowolnie długo. Dzięki temu dziecko zyskuje czas niezbędny do płynnego połączenia liter/głosek w sylabę lub wyraz. W prezentowanym opracowaniu nie ma sylab ani wyrazów, w których litery, dwuznaki i trójznak oznaczałyby inną głoskę niż podstawowa. Taki dobór słów zastosowano po to, aby uniknąć niepotrzebnych trudności na tym etapie nauki czytania, którego najważniejszym celem jest opanowanie właściwej techniki.

Książka jest skromnie ilustrowana, żeby nadmiar rysunków nie odciągał uwagi dziecka od tekstu i nie zachęcał go do odgadywania treści wyrazów, zdań czy tekstów.

Na dołączonej do książki płycie CD znajdują się nagrania ćwiczeń wykonane przez dr Annę Walencik-Topiłko. Mają one kluczowe znaczenie. Zaprezentowana na nich wymowa stanowi dla dziecka wzór do naśladowania.

Książka "Czytanie harmonijne. Skuteczna nauka czytania" - Małgorzata Barańska - oprawa miękka - Wydawnictwo HARMONIA. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2022 r. Cena 38.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]