pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Czy Wielki Wybuch był głośny ? 11 rozmów o historii i życiu codziennym...
książka:

Czy Wielki Wybuch był głośny ? 11 rozmów o historii i życiu codziennym Wszechświata

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 488 s.
Wymiar: 142x202 mm
EAN: 9788380971271
ISBN: 978-83-8097-127-1
Data: 2017-04-28
30.29  45.00  14.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Czy Wielki Wybuch był głośny ? 11 rozmów o historii i życiu codziennym Wszechświata - Karolina Głowacka, Jean-Pierre Lasota - opis książki:

Książka dziennikarki radiowej, Karoliny Głowackiej i znakomitego fizyka, Jeana-Pierre a Losoty mówi o sprawach fascynujących, ale czasem trudnych do zrozumienia. Autorzy postanowili w przejrzysty i przystępny sposób opowiedzieć o dokonaniach współczesnej astrofizyki - o tym, co wiemy dziś na temat otaczającego nas Wszechświata. Książka mówi więc o naszym miejscu we Wszechświecie, jego początkach i przyszłości, planetach i dużych, małych, o czerwonych olbrzymach i białych karłach, o supernowych, gwiazdach neutronowych, pulsarach, kwazarach, czarnych dziurach i wreszcie o falach grawitacyjnych, których odkrycie stało się jednym z najważniejszych wydarzeń naukowych ostatnich lat. Karolina i Jean-Pierre, których rozmowy zostały zapisane w tej książce, to postacie stworzone przez autorów książki: dziennikarkę radiową, Karolinę Głowacką i wyśmienitego astrofizyka, Jeana-Pierra Lasotę. Oprócz imion, autorzy użyczyli postaciom wiele z siebie. Karolina Karolinie ciekawości, dociekliwości, wizji tego, co człowiek, który nie jest fizykiem wie o fizyce i - nie ukrywajmy - odwagi w rozmawianiu z profesorami. Jean-Pierre Jean-Pierre owi użyczył wiedzy, poglądów, dowcipu, dokonań naukowych, wspomnień i odwagi w wystawianiu się na pytania młodych i bardzo dociekliwych osób. Karolina Głowacka - dziennikarka, w Radiu TOK FM prowadzi m.in. audycję "Radiowa Akademia Nauk". Teksty popularnonaukowe publikuje głównie w "Focusie". W 2016 wyróżniona w konkursie "Popularyzator Nauki" organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis PAP Nauka w Polsce. Mieszka w Warszawie.

Jean-Pierre Lasota - fizyk teoretyk i astrofizyk, autor ponad 250 prac naukowych i kilku książek. Profesor honorowy w Instytucie Astrofizyki w Paryżu i profesor zwyczajny w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie. Przez wiele lat kierował Wydziałem Astrofizyki Relatywistycznej i Kosmologii Obserwatorium Paryskiego i był doradcą naukowym prezesa francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych. Wieloletni członek komitetów nadzorujących budowę i działanie detektora fal grawitacyjnych Virgo. Mieszka z żoną w Paryżu i Warszawie.

Książka „Czy Wielki Wybuch był głośny ? 11 rozmów o historii i życiu codziennym Wszechświata” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 488 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Czy Wielki Wybuch był głośny ? 11 rozmów o historii i życiu codziennym..."
Karolina Głowacka, Jean-Pierre Lasota - autor m.in.:
Kłopoty z Eureką. O co kłócą się - okładka książki
Kłopoty z Eureką. O co kłócą się fizycy? Karolina Głowacka, Jean-Pierre Lasota;
Echa dawnej Warszawy. Praga - okładka książki
Echa dawnej Warszawy. Praga Karolina Głowacka;
Szlakiem praskich kapliczek - okładka książki
Szlakiem praskich kapliczek Adrian Gajewski, Karolina Głowacka, Grzegorz Krawczak;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Krótka historia czasu - okładka książki
Krótka historia czasu Stephen Hawking
Przełomowe odkrycia - okładka książki
Przełomowe odkrycia Frank Ashall
Chaos pierwszego poziomu - okładka książki
Chaos pierwszego poziomu Mateusz Pakuła