pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cztery pory roku

Autor książki:

Stephen King

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788367513456
ISBN: 978-83-6751-345-6
Data: 2023-04-27
42.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Cztery minipowieści, które dowodzą, że Stephen King jest nie tylko mistrzem grozy - równie dobrze radzi sobie z prozą obyczajową i sensacyjną.

SKAZANI NA SHAWSHANK
Więzień odsiadujący karę dożywocia za podwójne - niepopełnione - zabójstwo obmyśla plan ucieczki. Tak misterny, że może zwieść nie tylko sadystycznych strażników, ale i towarzyszy. Ekranizacja tego utworu, z Timem Robbinsem i Morganem Freemanem w rolach głównych, otrzymała 7 nominacji do Oscarów.

POJĘTNY UCZEŃ
Hitlerowski zbrodniarz ukrywający się pod przybranym nazwiskiem w amerykańskim miasteczku znajduje godnego siebie ucznia w osobie trzynastoletniego chłopca. Filmowa adaptacja tej minipowieści nosi tytuł Uczeń szatana.

CIAŁO
Czterech nastolatków wyrusza w drogę wzdłuż torów, by po raz pierwszy w życiu zobaczyć zwłoki. Filmowa wersja tego utworu o dojrzewaniu, z udziałem Kiefera Sutherlanda i Richarda Dreyfussa, ukazała się jako Stań przy mnie.

METODA ODDYCHANIA
Historia makabrycznego porodu, który pewien lekarz z talentem do snucia opowieści odebrał w wigilijny wieczór.

Nawet jeśli tego zbioru nie można uznać za idealnie spójny, to nadal jest świetną lekturą. Każdy z trzech pierwszych utworów ma hipnotyzujące momenty, a czwarty to prawdziwa perełka grozy.

The New York Times
Trzy z tych historii są pewnie lepiej znane jako filmy, i nic w tym złego. Ale to ta czwarta ma niesamowitą moc.

The Guardian

Książka "Cztery pory roku" - Stephen King - oprawa twarda - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2023 r. Cena 42.65 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.