pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Człowiek w przystępnej cenie

Autor książki:

Urszula Jabłońska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dowody na istnienie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 228 s.
Wymiar: 210x140 mm
EAN: 9788366778078
ISBN: 978-83-6677-807-8
Data: 2021-03-26
22.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W ciągu ostatnich niemal czterystu lat człowiek zdecydowanie staniał.
W siedemnastowiecznym Syjamie zdrowy dorosły mężczyzna kosztował ponad dwieście bahtów, natomiast ryż praktycznie nie miał ceny.
W XIX wieku mężczyzna kosztował szesnaście ton ryżu, kobieta dwanaście, dziecko osiem.
Dzisiaj cena człowieka waha się w granicach od dziesięciu do trzydziestu tysięcy bahtów. To cena maksymalnie tony ryżu.
Tajlandia jeszcze w 2015 roku znajdowała się na trzecim, najniższym poziomie, jeśli chodzi o kwestię zapobiegania handlowi ludźmi. Równie źle było w Wenezueli, Korei Północnej i Sudanie Południowym.
Ta historia rozgrywa się w dzielnicach czerwonych latarni (gdzie autorka stara się zrozumieć, dlaczego prostytucja w Tajlandii jest nielegalna), slumsach (gdzie odkrywa, że niemal dwie trzecie dorosłych Tajów pracuje na czarno), portach rybackich (gdzie zdarza się, że dorośli mężczyźni znikają w fabrykach i na łódkach rybackich) i schroniskach dla uchodźców (gdzie sprawdza, jak się podróżuje po Azji bez paszportu).
Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii to opowieść o tym, co to właściwie znaczy kupić człowieka. Czy człowiek może sam się sprzedać? Co sprawia, że chce to zrobić? Gdzie przebiega granica między pomocą a handlem? Kto może sobie pozwolić na wolność?
I dlaczego akurat w Tajlandii, w której niewolnictwo zniesiono na początku XX wieku, i której nazwa oznacza kraj wolnych ludzi, problem wciąż jest aktualny?

Książka "Człowiek w przystępnej cenie" - Urszula Jabłońska - oprawa miękka - Wydawnictwo Dowody na istnienie. Książka posiada 228 stron i została wydana w 2021 r. Cena 22.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.