pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii

Dane szczegółowe:
Wydawca: HERACLON
Rok wyd.: 2019
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788381465106
Data: 2019-03-14
28.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

W ciągu czterystu lat człowiek zdecydowanie staniał. W XVII-wiecznym Syjamie dorosły mężczyzna kosztował ponad dwieście bahtów, natomiast ryż praktycznie nie miał ceny. W XIX wieku mężczyzna kosztował szesnaście ton ryżu, kobieta dwanaście, dziecko osiem.

Dzisiaj cena człowieka waha się od dziesięciu do trzydziestu tysięcy bahtów. To cena maksymalnie tony ryżu.

Ta historia rozgrywa się w dzielnicach czerwonych latarni (gdzie autorka stara się zrozumieć, dlaczego prostytucja w Tajlandii jest nielegalna), slumsach (gdzie odkrywa, że niemal dwie trzecie dorosłych Tajów pracuje na czarno), portach rybackich (gdzie zdarza się, że dorośli mężczyźni znikają w fabrykach i na łódkach) i schroniskach dla uchodźców (gdzie sprawdza, jak się podróżuje po Azji bez paszportu).

"Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii" to opowieść o tym, co to znaczy kupić człowieka. Czy człowiek może sam się sprzedać? Co sprawia, że chce to zrobić? Gdzie przebiega granica między pomocą a handlem? Kto może sobie pozwolić na wolność?

Audiobook „Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii” - oprawa CD - Wydawca: HERACLON. Cena 28.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.