pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Człowiek, który był Czwartkiem

Autor książki:

Gilbert K. Chesterton

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381167826
ISBN: 978-83-8116-782-6
Data: 2019-12-18
30.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką w konwencji utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy.

W Londynie za czasów króla Edwarda z młodym człowiekiem nazwiskiem Gabriel Syme nawiązuje kontakt agent Scotland Yardu. Szybko zwerbowany przez policję, która dąży do infiltracji i sparaliżowania organizacji anarchistycznych, młody Syme zostaje skierowany w stronę podejrzewanego o anarchistyczne powiązania człowieka, który nazywa się Gregory. Wyrobiony literacko Syme debatuje z tym mężczyzną i zyskuje dostęp do jego szemranej organizacji - rady europejskich anarchistów. Tropy wiodą Syme a do Francji, gdzie jego nadrzędnym celem staje się ustalenie tożsamościczłonków rady, których pseudonimy pochodzą od nazw dni tygodnia, i zdemaskowanie ich zbrodniczych planów?
Prawdziwymi postaciami tej książki są idee. Zwariowany projekt Chestertona w sumie jest dość prosty: pokazać, że salonowy nihilizm i relatywizm moralny są diabelskie. Byłoby to jednak zupełnie nieciekawe, gdyby autor jednocześnie nie oddał diabłu tego, co mu się należy. Każdą cząstką swojej fantazji i retorycznej weny Chesterton ożywia siły chaosu i anarchii.

Jonathan Lethem, autor Osieroconego Brooklynu
Jedna z najsłynniejszych brytyjskich powieści XX wieku.

Książka "Człowiek, który był Czwartkiem" - Gilbert K. Chesterton - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.78 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.