pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Moby Dick. Tom 1-2. KOMPLET

Autor książki:

Herman Melville

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 872 s.
Wymiar: 210x115 mm
EAN: 9788306035001
ISBN: 978-83-0603-500-1
Data: 2018-10-09
38.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

"Poniektórzy powiadają, że wieloryb nie jest zdolen otworzyć swej paszczy, to wszelako jest bajką".

Podróż do Grenlandii, A.D. 1671, Harris Collection
"Oczywiście, że [biały wieloryb] to symbol. Ale symbol czego? Myślę, że nawet Melville tego nie wiedział. I to jest najlepsze w Moby Dicku!"
D.H. Lawrence
"Wszelkie omówienie czy też wprowadzenie do tej powieści musi przypominać próbę zapakowania wieloryba do puszki po sardynkach. Moby Dick to [...] epika najwyższych lotów, podejmująca wiele wątków mitologicznych i biblijnych. To utwór metafizyczny, prometejski, nihilistyczny, komiczny, tragiczny, mistyczno-erotyczny, nietzscheański [...]"
fragmenty eseju Mikołaja Wiśniewskiego
"Wieloryb to zwierzę ssące, pozbawione tylnych kończyn".

Baron Cuvier
"Moby Dick jest pełen znaczeń, ale jego znaczenie to nierozwiązywalny problem. Błędem byłoby traktować [nazwę statku] "Rozkosz" lub trumnę [Queequega] jako symbole: nawet jeśli takie symboliczne odczytanie jest trafne, spłaszcza ono książkę. O Moby Dicku nie możemy powiedzieć nic ponadto, że jest polem walki"
E.M. Forster
"[...] na koniec swoich rozważań o cetologii, w rozdziale XXXII, Melville-Izmael stwierdza: "Niechaj Bóg mnie strzeże przed ukończeniem czegokolwiek! Cała ta książka to ledwie szkic - nie: szkic szkicu!". W tym samym też duchu należy czytać Moby Dicka, to znaczy - nigdy nie kończyć". z posłowia Mikołaja Wiśniewskiego

Książka "Moby Dick. Tom 1-2. KOMPLET" - Herman Melville - oprawa miękka - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 872 stron i została wydana w 2018 r. Cena 38.43 zł. Zapraszamy na zakupy!