pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czerwony marsz. Dzieła wybrane

Autor książki:

Karol H. Rostworowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dębogóra
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 680 s.
Wymiar: 205x135 mm
EAN: 9788364964404
ISBN: 978-83-6496-440-4
Data: 2022-02-25
Cena wydawcy: 79.91 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wybór najważniejszych dramatów Karola Huberta Rostworowskiego poprzedzony wstępem prof. dr hab. Jacka Bartyzela.
Twórczość Karola Huberta Rostworowskiego jest nadal zapomniana i przemilczana ze względu na wrogi stosunek do tych zasad i wartości, które reprezentował: ortodoksyjnego katolicyzmu, ascetycznej moralności, patriotyzmu, idei narodowej, postawy kontrrewolucyjnej. W gruncie rzeczy milczący zapis na Rostworowskiego wynika z powodu tych samych grzechów, które obciążały jego hipotekę za czasów komunizmu, a które wyliczała Maria Czanerle: arystokrata i polityk najbardziej wstecznego obozu, aktywny szermierz chrześcijańsko-narodowej ideologii. Pozostaje mieć nadzieję, że niniejsze wydanie obszernego wyboru dramatów, przełamie tę złą passę i przywróci dzieło brata Huberta współczesnej polskiej kulturze.
(Prof. Jacek Bartyzel Największy po Wyspiańskim - z przedmowy do niniejszego tomu pism wybranych)
Trudno mi mówiąc do syna wielkiego polskiego dramaturga Karola Huberta Rostworowskiego, nie zaświadczyć, ile ja sam zawdzięczam jego postaci, jego twórczości. Niech ten hołd pośmiertny wobec wielkiego polskiego pisarza, wielkiego człowieka teatru, wielkiego chrześcijanina, będzie jakimś spłaceniem długu, który przez powojenne pokolenie w Polsce nie był spłacony, raczej ojciec pański Karol Hubert Rostworowski był, powiedziałbym, tendencyjnie zapomniany.

Książka "Czerwony marsz. Dzieła wybrane" - Karol H. Rostworowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Dębogóra. Książka posiada 680 stron i została wydana w 2022 r.