pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Skarb w słowach zaklęty. Księga

Autor książki:

Abubakar Imam

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 648 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788382380309
ISBN: 978-83-8238-030-9
Data: 2022-01-10
79.83  99.00  19.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Zdarzyło się to w pewnym kraju, którym rządził niezwykle bogaty sarki Abdurrahman. Sława jego bogactwa sięgała daleko poza granice królestwa i można ją porównać tylko z tym, co zostawił w pamięci potomnych legendarny bogacz Karun.

Tak rozpoczyna się księga Magana Jari Ce, której polskiemu tłumaczeniu nadano tytuł Skarb w słowach zaklęty. To monumentalny zbiór baśni zachodnioafrykańskiego ludu Hausa, spisanych przez nigeryjskiego pisarza Abubakara Imama w latach 30. XX wieku. Księga, opisywana jako afrykański odpowiednik Baśni tysiąca i jednej nocy, to niezwykły, baśniowy skarbiec, w którym słowa lśnią niczym drogocenne kamienie. Zawiera nie tylko opowieści ludu Hausa; autor wplata tu również wątki znane z baśni arabskich, indyjskich czy europejskich - osadzone w kulturowym kontekście afrykańskim.

Księga dosłownie wciąga Czytelnika w świat orientalnych opowieści, gdzie przy okazji pozna on zwyczaje, przysłowia, mądrości ludowe czy tradycyjne potrawy ludu Hausa. Niektóre opowieści przekazują uniwersalne prawdy i wartości, inne ukazują specyfikę kulturową Hausa, jeszcze inne - po prostu doskonale bawią. Przewodnikiem po tej niezwykłej krainie jest Aku - papuga-narrator baśni, która dzięki swej mądrości otrzymała godność wezyra.

Książka "Skarb w słowach zaklęty. Księga" - Abubakar Imam - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 648 stron i została wydana w 2021 r. Cena 79.83 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]