pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cyberbezpieczeństwo dla zaawansowanych

Autor książki:

Cesar Bravo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 456 s.
EAN: 9788328398337
ISBN: 978-83-2839-833-7
Data: 2023-03-02
76.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Gra o cyberbezpieczeństwo jest fascynująca i toczy się o wysoką stawkę. W każdej organizacji są dane, które trzeba chronić przed stale rosnącą liczbą zagrożeń. Jeśli to się nie uda, musimy się liczyć z uszczerbkiem na wizerunku, ze stratami finansowymi, a w niektórych wypadkach nawet z utratą zdrowia lub życia człowieka. Dlatego ważne jest, aby koncepcje bezpieczeństwa defensywnego były znane nie tylko inżynierom do spraw bezpieczeństwa, ale także wszystkim specjalistom IT. Jedynie w ten sposób można skutecznie wdrożyć przemyślaną strategię bezpieczeństwa.

To książka przeznaczona dla specjalistów, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Opisano tu aktualne koncepcje związane z podatnościami i zagrożeniami bezpieczeństwa, w tym model dojrzałości cybernetycznej. Zaprezentowano narzędzia takie jak Wireshark, DVWA, Burp Suite, Open VAS i NMAP, a także techniki utwardzania systemów Unix i Windows. Omówiono też bardziej zaawansowane kwestie, w tym bezpieczeństwo fizyczne IT, ochrona urządzeń Io T, aplikacji internetowych i infrastruktury w chmurze. Autor zagłębił się również w takie zagadnienia jak analiza złośliwego oprogramowania, testy penetracyjne, techniki informatyki śledczej i automatyzacja w zapewnianiu bezpieczeństwa IT.

W książce:

koncepcje związane z bezpieczeństwem defensywnym

zabezpieczanie najbardziej podatnego czynnika - użytkownika

konfiguracja najlepszych narzędzi bezpieczeństwa

techniki utwardzania w środowiskach Windows i *nix

przygotowywanie i ulepszanie strategii tworzenia zabezpieczeń

zabezpieczenia urządzeń internetu rzeczy (Io T)

poprawa bezpieczeństwa aplikacji internetowych i wdrożeń w chmurze

Chroń, co najcenniejsze - przede wszystkim dbaj o zabezpieczenia!

Książka "Cyberbezpieczeństwo dla zaawansowanych" - Cesar Bravo - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 456 stron i została wydana w 2023 r. Cena 76.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.