pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Warsztat hakera. Testy penetracyjne i inne techniki wykrywania podatności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 552 s.
Wymiar: 168x237 mm
EAN: 9788328379428
ISBN: 978-83-2837-942-8
Data: 2022-02-02
66.30  99.00  32.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bezpieczeństwo systemów informatycznych niejednemu spędza sen z powiek, konsekwencje udanego włamania bowiem mogą oznaczać milionowe straty i zrujnowaną reputację. Przy czym odpowiednie zabezpieczenie systemu jest dla wielu podmiotów niezwykle trudne, gdyż w zespołach brakuje osób z odpowiednimi umiejętnościami. Nawet zatrudnienie zewnętrznego konsultanta nie daje gwarancji, że firmowy system informatyczny będzie bezpieczny i odpowiednio chroniony przed atakami. Okazuje się, że najpewniejszą metodą jest gruntowne przyswojenie wiedzy i umiejętności hakerskich.

Ta książka stanowi kurs praktycznych technik hakowania, dzięki którym dokładnie poznasz zasady i narzędzia używane do przełamywania zabezpieczeń i uzyskiwania dostępu do chronionych danych. Dowiesz się, w jaki sposób należy się przygotować do przeprowadzenia ataku, a także jakie aspekty infrastruktury sieciowej stanowią o jej niedoskonałości i podatności. Poznasz metody zbierania informacji z otwartych źródeł, systemu DNS, usług pocztowych, serwerów WWW, sieci VPN, serwerów plików lub baz danych i aplikacji sieciowych. Nauczysz się korzystać z narzędzi i exploitów do hakowania systemów: Linux, Unix i Microsoft Windows. Do praktycznych ćwiczeń posłużą Ci laboratoria - specjalne środowiska przygotowane do bezpiecznego hakowania, dzięki czemu łatwiej zdobędziesz potrzebne umiejętności.

W książce:
teoretyczne, praktyczne, prawne i etyczne aspekty hakowania
koncepcja purpurowych zespołów
protokoły współczesnego internetu i ich problemy
włamywanie się do maszyn pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych
krytyczne podatności aplikacji sieciowych
metody zawodowego hakera
Przekonaj się, jak łatwo jest się włamać do Twojego systemu
O autorach
Matthew Hickey jest ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Specjalizuje się w hakowaniu, tworzeniu testów penetracyjnych, exploitów i innych narzędzi do hakowania. Prowadzi badania nad zabezpieczeniami systemów osadzonych i nad kryptografią.

Jennifer Arcuri jest założycielką i prezeską firmy Hacker House. Jest też organizatorką jednej z ważniejszych konferencji technicznych - Innotech. Od lat angażuje się w upowszechnianie wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

Książka "Warsztat hakera. Testy penetracyjne i inne techniki wykrywania podatności" - Matthew Hickey, Jennifer Arcuri - oprawa twarda - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2022 r. Cena 66.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]