pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Córa płomieni

Autor książki:

Iny Lorentz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788375087260
ISBN: 978-83-7508-726-0
Data: 2013-11-22
pozycja niedostępna

Opis książki:

Miłość, przyjaźń, lojalność i trudne życiowe wybory na irlandzkim dworze.

Doskonała powieść historyczna słynnej niemieckiej pary.

W XVI-wiecznej Irlandii od lat nieustannie trwają walki o wyzwolenie spod angielskiego jarzma. Gdy po długich miesiącach oblężenia pada ostatnia broniąca się warownia, z życiem uchodzi zaledwie garstka obrońców, w tym przywódca powstania O Corra wraz z synkiem i kilkumiesięczną córeczką Ciarą.

Dopiero po siedemnastu latach wygnańcom udaje wrócić do rodzinnego zamku w Ulsterze. Niestety, rodzicom Ciary nie dane było doczekać upragnionego powrotu do siedziby swoich przodków. Sytuacja jest jednak dalej niepewna, a panujący pokój bardzo kruchy, gdyż Anglicy dopuszczają się wciąż nowych gwałtów i rozbojów.

Przybyli na zieloną wyspę w poszukiwaniu szczęścia dwaj niemieccy rycerze, Simon von Kirchberg i jego kuzyn Ferdinand, w mig orientują się, że wystarczy byle pretekst, by na nowo rozgorzała wojna. Zdają sobie też doskonale sprawę, że w tym ogarniętym pożogą kraju łatwiej stracić życie niż znaleźć fortunę. Mimo to postanawiają zostać, by pomóc bratu Ciary, obecnie głowie rodziny i przywódcy klanu. Powodem decyzji jest piękna Ciara, w której obaj są zakochani i której względy obaj chcą zdobyć. Wkrótce znowu dochodzi do walk

Książka "Córa płomieni" - Iny Lorentz - oprawa miękka - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 568 stron i została wydana w 2013 r.