pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chińskie metamorfozy Cywilizacja konfucjańska a cywilizacja zachodnia

Autor książki:

Krzysztof Gawlikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zona Zero
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 840 s.
Wymiar: 240x165 mm
EAN: 9788366814547
ISBN: 978-83-6681-454-7
Data: 2022-12-20
66.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Chińczycy stworzyli cywilizację wyprzedzającą inne centra kulturowe, co najmniej do XVI w., ale choć wymyślili proch, to jednak nigdy nie wyprodukowali tak sprawnej broni palnej jak Europejczycy; choć wymyślili kompas, to erę odkryć geograficznych zakończyli pod koniec XV w.

Czy istnieją jakieś punkty styczne cywilizacji konfucjańskiej i cywilizacji zachodniej
Czy Wschód z Zachodem jest w stanie współdziałać i prowadzić twórczy dialog
Czy w ogóle jesteśmy w stanie wzajemnie się zrozumieć
W czasach politycznej poprawności i multikulturowości wielu europejskich i amerykańskich publicystów lansowało tezę, że wszystkie cywilizacje wzajemnie się przenikają, a cały świat nieuchronnie dąży do liberalnej demokracji w stylu zachodnim. A przecież Wschód, korzystając z wielu wynalazków i dobrodziejstw Zachodu, nadal się trzyma swoich korzeni i dziedzictwa przodków. Co o tym decyduje Krytyczna ocena zachodnich dokonań, czy świadomość, że kultura Wschodu jest bezcennym dorobkiem setek pokoleń, a bagaż własnych doświadczeń historycznych jest w stanie Wschodowi zaoferować więcej
Oddajemy do Państwa rąk monumentalną pracę prof. Krzysztofa Gawlikowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich sinologów. Jego opus magnum, nad którym pracował przez wiele lat, zawiera przekaz z pogranicza wielu dziedzin - historii, polityki, kultury, kulturoznawstwa, religioznawstwa, filozofii, psychologii, językoznawstwa itd.

Książka "Chińskie metamorfozy Cywilizacja konfucjańska a cywilizacja zachodnia" - Krzysztof Gawlikowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Zona Zero. Książka posiada 840 stron i została wydana w 2022 r. Cena 66.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.