pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Chemia ogólna i jakościowa analiza chemiczna. Ćwiczenia laboratoryjne cz. 1. Omówienie teoretyczne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 145 s.
Wymiar: 160x225 mm
EAN: 9788323122579
ISBN: 978-83-2312-257-9
Data: 2016-11-03
22.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Niniejszy skrypt powstał z potrzeby jednolitego opisania zagadnień i doświadczeń wykonywanych przez studentów I roku chemii w ramach pracowni z podstaw chemii. Zestaw zagadnień teoretycznych i ćwiczeń opracowany został na podstawie wieloletnich doświadczeń pracowników Zakładu Podstaw Chemii (później Katedry Chemii Materiałów, Adsorpcji i Katalizy) Wydziału Chemii UMK w pracy ze studentami chemii. Zawarty w tej książce materiał można podzielić na dwie zasadnicze części:
- część wstępną, dzięki której student ma możliwość opanowania podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu podstaw chemii na przykładzie reakcji przebiegających w roztworach wodnych,
- część analityczną, rozszerzającą wiedzę studenta o podstawowe właściwości anionów i kationów.

Najważniejszym zadaniem, jakie autorzy stawiali sobie, pisząc ten podręcznik, było przygotowanie studenta do samodzielnego wykonywania prostych doświadczeń chemicznych oraz analizowania zaobserwowanych wyników. Proces ten rozpoczynamy od wybranych zagadnień z analizy jakościowej. Uważamy, że tradycyjna analiza jakościowa anionów i kationów jest wciąż doskonałą szkołą chemicznego myślenia i działania.

Książka "Chemia ogólna i jakościowa analiza chemiczna. Ćwiczenia laboratoryjne cz. 1. Omówienie teoretyczne" - Halina Kowalczyk-Dembińska, Jerzy Łukaszewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 145 stron i została wydana w 2008 r. Cena 22.26 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]